نامزدهای مجلس، تقوای سیاسی و اجتماعی داشته باشند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: نامزدهای انتخاباتی علاوه بر پایبندی به مکارم اخلاقی، باید تقوای سیاسی و اجتماعی نیز داشته باشند، در غیر این صورت مردم و حاکمیت را دچار ضرر و زیان می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت: کسانی که در نظام اسلامی به دنبال کسب مسوولیت های سیاسی و اجتماعی هستند، باید تقوای سیاسی و به طور ویژه تقوای انتخاباتی داشته باشند، به گونه ای که در ایام تبلیغات اهداف و ایده های خود را با نگاه به توانایی خود و با رعایت اصول اخلاقی به مردم معرفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم و آرای آنها در نظام مردم سالاری دینی،  جایگاه ویژه ای دارد، خاطرنشان کرد: اگر مردم در انتخاب خود با بصیرت و بینش اسلامی وارد مشارکت سیاسی نشوند، دچار گناه شده و با انتخاب فردی ناتوان در انجام وظایف نمایندگی، سالها در این گناه شریک خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه حاکمیت نظام مردم سالار دینی، انتخاب مردم مسلمان ایران در برابر یک رژیم مستبد موروثی تحت امر امریکا بود، گفت: باید ایام الله دهه فجر را به ملت ایران تبریک گفت، زیرا خداوند متعال نیز در قرآن کریم بارها به مردمی که خود را از زیر یوغ طاغوت و استکبار رهایی بخشیده اند، تبریک گفته است.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: رسالت جامعه اسلامی با برپایی نظامی اسلامی به محوریت توحید پایان نمی پذیرد، بلکه مردم این جامعه باید انتخاب ها و تعاملاتشان نیز الهی باشد به گونه ای که مردم افرادی مومن و انقلابی، دارای روحیه جهادی و طرفدار واقعی عدالت را انتخاب و راهی مجلس کنند.

وی با بیان اینکه کشور در شرایطی حساس و مواجه با تبلیغات سوء استکبار جهانی قرار گرفته است، افزود: علاوه بر دشمنان خارج، متاسفانه برخی افراد در کشور سعی دارند نحوه تایید صلاحیت نهادهای متولی این امر و شورای نگهبان را زیر سوال ببرند که این افراد بدون شک خارج از دایره انقلاب و عدالت قرار می گیرند زیرا جایگاه اعضای شورای نگهبان در نظام اسلامی ایران همچون دیدبانانی است که در جبهه های حق علیه باطل مسیر درست و رستگاری را به رزمندگان نشان می دهند و در حقیقت این افراد با رصد دشمن و آسیب های جامعه اسلامی، مسیر حق را به ما نشان می دهند و اگر کسی دیدبان را مورد حمله قرار دهد در حقیقت علاوه بر نظام اسلامی، به مردم نیز خیانت کرده است.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: همه نامزدهای تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان، در حلقه خوبان و افراد توانمند قرار دارند، ولی رسالت ما این است که با حضور شکوهمند و بصیرتی که انقلاب به ما عطا کرده، بهترین گزینه را با مشورت اهل اندیشه و تفکر، راهی مجلس شورای اسلامی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha