تثبیت جمعیت مهمترین هدف در ایجاد اشتغال است

بیرجند- ایرنا- استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از اهداف مهم در ایجاد اشتغال مناطق کمتر برخوردار تثبیت جمعیت است که برنامه‌هایی برای آن دنبال می‌شود. 

محمد صادق معتمدیان روز جمعه در آیین امضای تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی شهرستان درمیان که با حضور رییس بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی برگزار شد اظهار داشت: توسعه استان و تمرکز در مناطق کمتربرخوردار از یک سال گذشته تاکنون به طور جدی در دستور کار است. 

وی افزود: در همین راستا بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان تلاش‌هایی در استان داشته‌اند که امروز نیز برخی پروژه‌ها از محل این مشارکت افتتاح شد. 

استاندار خراسان جنوبی افتتاح پنج مدرسه با اعتبار ۶ میلیاردو ۶۰۰ میلیون تومان، پنج چمن مصنوعی و یک سالن ورزشی با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را از جمله پروژه‌هایی دانست که بنیاد علوی در استان به انجام رسانده است. 

وی گفت: همچنین بنیاد علوی با امضای تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی به شهرستان درمیان که یکی از شهرستان های مرزی و کمتربرخوردار بوده ورود پیدا می‌کند. 

معتمدیان اظهار داشت: امضای این تفاهم‌نامه برای کمک به زیرساخت‌ها ، اقدامات عمرانی ، فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال است که مهمترین هدف آن تثبیت جمعیت در مناطق مرزی و روستاها در بازه زمانی سه ساله خواهد بود. 

وی اظهار امیدواری کرد: با تمام توان و ظرفیت‌های استان، حمایت ملی با ورود بنیاد مستضعفان عملیات اجرایی انجام و شاهد پیشرفت و آبادانی در این منطقه مرزی و مهم باشیم. 

رییس بنیاد مستعضفان روز گذشته (چهارشنبه) وارد خراسان جنوبی شد و امروز ضمن شرکت در شورای اداری شهرستان درمیان چندین طرح و پروژه مشارکتی در استان را به بهره‌برداری رساند. 

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری خراسان جنوبی و بنیاد علوی برای محرومیت زدایی شهرستان درمیان از مهمترین برنامه‌های این سفر بود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها