امام جمعه موقت شیراز: انتخابات، جلوه فرصت‌ها و تهدیدهاست

شیراز-ایرنا-امام جمعه موقت شیراز با اشاره به انتخابات پیش رو (دوم اسفند ۹۸) گفت: این رویداد مهم، آزمون بسیار حساس و تاثیرگذاری است که برای کشور ما یک فرصت و برای دشمنان تهدید محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی، در نماز جمعه این هفته شیراز افزود: زمانی که آحاد مردم پای صندوق‌های رای حاضر شوند، این موضوع باعث اقتدار کشور ما و ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعضا انتظاراتی از مجلس شورای اسلامی وجود دارد که برآورده نشده، اظهار داشت: مردم باید در انتخابات برای برگزیدن کاندیدای مورد نظر خود، شاخص‌های اصلی را که شامل تخصص، شجاعت، انقلابی بودن، برخورداری از روحیه جهادی، عادل بودن و بصیرت داشتن را مدنظر قرار دهند.

امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از خطبه‌ها به پرسش برخی از جوانان مبنی بر اینکه چه زمان موعد پیشرفت و شکوفایی کشور ما فرا می‌رسد، اشاره و بیان کرد: اگر منشور ۴۰ سال گذشته کشور مورد بررسی قرار گیرد مشاهده خواهد شد که همیشه فرآیند پریشانی و سامان را پشت سر گذاشته‌ایم که البته پریشانی و سامانی که رو به صعود بوده است.

وی با بیان اینکه بعد از هر دوره پریشانی کشور شاهد سامان و آرامش بوده و موفقیت‌هایی در حوزه‌های مختلف ایجاد شده، اظهار داشت: در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی پریشانی برای مردم ما ایجاد شد که با سعی و تلاش، این پریشانی به پیروزی و آرامش منجر شد.

محمودی بیان کرد: اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برخی از برهه‌ها به وظایفشان درست عمل نکنند، این نوعی پریشانی است و برای دوری از چنین وضعیتی، آحاد جامعه باید با مشارکت در انتخابات و گزینش درست، وضعیت را به سمت سامان هدایت کنند.

امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: اکنون ایران از سوی دشمنان با تحریم فناوری و دارویی مواجه است که در تاریخ جهان کم نظیر است اما باید توجه داشت، زمانی که به استعدادها و توانمندی‌های درون کشور اتکا کنیم، تحریم‌ها به شکوفایی استعدادها و خودکفایی ایران تبدیل خواهد شد.

داوطلبان انتخابات یکدیگر را تخریب نکنند

امام جمعه موقت شیراز همچنین خطاب به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: حضور در این عرصه، معیاری برای سنجش داوطلبان انتخابات است و این افراد نباید در میدان رقابت، زیاده گویی کرده و یا زمینه تخریب سایر کاندیدا را فراهم کنند.

وی، انتقاد سازنده را به دمیدن روح جدید در کالبد جامعه توصیف کرد و گفت: انتقادی سازنده است که امید و حرکت به جامعه تزریق کند نه اینکه یاس و ناامیدی به جامعه القا کند و اینگونه انتقادات مخرب است، مانند اینکه انتخابات، انتصابات معرفی شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

همه می‌آیند

محمودی همچنین به فرا رسیدن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و دستاوردهای این انقلاب را بسیار ارزشمند توصیف و بیان کرد: در دوره رژیم شاهنشاهی برای کار کردن با کمترین امکانات و فناوری‌های نظامی برای ایران مستشار می‌فرستادند و نمی‌گذاشتند این فناوری‌ها در اختیار نیروهای نظامی ایران قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در طول تاریخ ایران، مردم کشورمان با پیروزی انقلاب اسلامی، حاکمیت و تصمیم‌گیری خود بر سرنوشتشان را تجربه کردند.

امام جمعه موقت شیراز اضافه کرد: مردم ایران با رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بنای نظامی بر مبتنی بر مردمسالاری دینی را پایه گذاری کردند و مردم به برکت این نظام در همه امور از جمله تعیین رهبری و نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه آن با شرکت در انتخابات مجلس خبرگان دخیل هستند.

محمودی، شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: ۲۲ بهمن نماد دهه فجر و همچنین نماد اقتدار و عزت مردم ایران است که امسال نیز با حضور همه جانبه مردم ایران در این روز مشت محکمی بر دهان یاوه سرایان خواهد خورد.

وی بیان کرد: وجه تمایز ۲۲ بهمن امسال با سال‌های پیشین، مصادف شدن آن با چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی است و به همین سبب مردم ایران، استان فارس و شیراز با حضور گسترده در مراسم ۲۲ بهمن امسال به تمام دنیا اعلام خواهند کرد که راسخ‌تر از اوایل انقلاب در راه سربلندی ایران در میدان حاضر هستند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی‌ماه ۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha