۱۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1065
کد خبر: 83664591
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح ۴۲۲ کیلومتر راه و بزرگراه در دهه فجر

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: همزمان با دهه فجر  ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی با هزینه ۱۶ هزار و ۵۷۸ میلیون ریال در سراسر کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش روز جمعه وزارت راه و شهرسازی «خیراله خادمی» افزود: برنامه ریزی و مقدمات بهره برداری از این مسیرها از ابتدای امسال شروع شدبطوریکه با توجه به نیاز ترافیکی و برای رفاه مردم، تا کنون هر تعداد از این میزان آماده شده به صورت آزمایشی زیرعبور قرار گرفته و اکنون به شکل رسمی افتتاح خواهد شد.

وی قسمت هایی از کریدورهای ترانزیتی ساحل جنوبی کشور به طول ۵۱ کیلومتر، ۴۰ کیلومتر از کریدور سراسری غرب کشور و ۴۸ کیلومتر از کریدور چابهار به سمت بیرجند و مشهد را از جمله پروژه های آماده افتتاح به مناسبت دهه فجر عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: تبدیل راه ها به بزرگراه در محورهای پرتردد و تکمیل کریدورهای ترانزیتی بزرگراهی از جمله برنامه‌های توسعه بزرگراه‌ها در کشور است که در همین ارتباط ۴۲۲ کیلومتر مسیر بزرگراهی احداث و به بهره برداری می‌رسد. 

وی با بیان اینکه پراکندگی این پروژه‌ها سراسر کشور را پوشش می‌دهد، افزود: توجه به معیارهای توسعه پایدار در برنامه‌ریزی‌های مرتبط سبب شده تا توسعه شبکه راه‌ها در سراسر استان‌های کشور دردستورکار باشد و افتتاح این پروژه‌ها به این دلیل است.

خادمی اضافه کرد: اصفهان، ایلام، آذربایجان غربی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و هرمزگان استان هایی است که به مناسبت دهه فجر در آنها پروژه راه و بزرگراه افتتاح می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =