روسیه : هواپیمای مسافربری هنگام حمله هوایی اسراییل به سوریه نجات یافت

تهران-ایرنا- وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حملات هوایی خود به سوریه از پوشش و سپر هواپیماهای غیرنظامی استفاده می کند تا عملکرد سامانه های پدافند هوایی سوریه را مختل کند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای گفت: ششم فوریه (پنجشنبه) ساعت دو بامداد، چهار جنگنده اف۱۶ نیروی هوایی اسرائیل بدون ورود به حریم هوایی سوریه، با هشت موشک هوا به زمین، اطراف دمشق پایتخت این کشور را هدف قرار دادند و پدافند هوایی سوریه نیز با قدرت این حملات را دفع کرد.

وی افزود: همزمان با حمله جنگنده های اسرائیلی به اطراف دمشق و نزدیک فرودگاه بین المللی این شهر، یک فروند هواپیمای مسافربری مدل ایرباس۳۲۰ با ۱۷۲ مسافر از مبدا تهران آماده فرود در فرودگاه دمشق بود.

کوناشینکوف در ادامه اظهار کرد: به لطف عملیات فنی برج مراقبت فرودگاه دمشق و عملکرد فعال سیستم کنترل ترافیک هوایی، هواپیمای مسافری از منطقه شلیک ضد موشک ها دور و خارج شد و به جای فرودگاه دمشق با امنیت در فرودگاه پایگاه روسی حمیمیم به زمین نشست.

این مسؤول روس در ادامه گفت: عملکرد ستاد ارتش اسرائیل در طول عملیات‌های نظامی هوایی و سوء‌استفاده آن از هواپیماهای مسافربری به عنوان پوشش با هدف مختل کردن عملکرد سامانه‌های پدافند هوایی سوریه شیوه اصلی یگان هوایی اسرائیل شده است، متاسفانه اسرائیل با دنبال کردن این استراتژی در عملیات‌های خود به حفظ جان صدها غیرنظامی بیگانه اهمیتی نمی‌دهد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در ادامه گفت: رفتار ستاد ارتش اسرائیل در حین اجرای عملیات های نظامی و سوء استفاده آنها از هواپیمای مسافربری با هدف ایجاد اختلال در عملکرد سامانه های پدافند هوایی سوریه، تبدیل به یکی از روش های مهم نیروی هوایی اسرائیل شده است. متاسفانه اسرائیل با در پیش گرفتن این روش نشان می دهد که اهمیتی برای جان صدها غیرنظامی بی گناه قائل نیست.

رژیم صهیونیستی طی سال های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که این حملات توسط ره گیری به موقع پدافند هوایی سوریه دفع شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha