تلاش‌های کمیته ملی المپیک جواب داد؛ ژیمناست‌ها راهی استرالیا می‌شوند

تهران- ایرنا- تلاش و همکاری کمیته ملی المپیک، وزارت امور خارجه و فدراسیون ژیمناستیک موجب شد تا دولت استرالیا روادید ورزشکاران این رشته را برای حضور در مسابقات جام جهانی ملبورن صادر کند.

چند روز پیش خبری با عنوان صادر نشدن روادید ژیمناستیک‌کاران ایران برای حضور در مسابقات جهانی و گزینشی المپیک ۲۰۲۰ که در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود منتشر شد.

«زهرا اینچه‌درگاهی» رییس فدراسیون در گفت وگو با ایرنا با تایید این خبر گفت: تا اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی ژیمناستیک که در شهر ملبورن استرالیا برگزار می شود زمان باقی است و امیدوارم کمیته ملی المپیک با همکاری وزارت امور خارجه این مشکل را حل کنند.

پس از انتشار این خبر «سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک با همکاری وزارت امور خارجه رایزنی‌های لازم با مقامات کمیته بین‌المللی المپیک و دولت استرالیا انجام دادند. این تلاش ها موجب شد تا دولت استرالیا روادید ورزشکاران ایرانی را صادر کند.

حضور سه ورزشکار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان ملبورن برای ژیمناستیک ایران مهم و حیاتی به شمار می‌رود زیرا این مسابقات یکی از گزینشی‌های المپیک به شمار می‌رود و اگر ورزشکاران ایران در آن موفق شوند برای نخستین بار یک ژیمناست ایرانی با عبور از گزینشی جواز صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو را خواهد گرفت.

«سعیدرضا کیخا»، «عبدالله جامعی» و «مهدی احمد کهنی» سه ورزشکار رشته ژیمناستیک هستند که برای شرکت در مسابقات جهانی ملبورن استرالیا که یکی از مسابقات کسب سهمیه المپیک است ۲۶ بهمن‌ ماه عازم این  کشور خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha