تیم ملی کبدی ایران برای حضور در تورنمنت بین المللی لاهور وارد پاکستان شد

اسلام آباد - ایرنا - تیم ملی کبدی ایران که برای شرکت در تورنمنت بین المللی سرکل کبدی ۲۰۲۰ پاکستان با حضور تیم هایی از ۱۰ کشور در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب پاکستان برگزار می شود، امروز جمعه وارد این شهر شد.

تورنمنت بین المللی سرکل کبدی از ۲۰ بهمن و به مدت هشت روز در ایالت پنجاب پاکستان آغاز خواهد شد.

این رقابت با حضور تیم های ایران، پاکستان، آلمان، کانادا، انگلیس، هند، کنیا، استرالیا، جمهوری آذربایجان و سیرالئون تا ۲۷ بهمن ماه در مجموعه ورزشی لاهور برگزار می شود.

تیم کبدی جمهوری اسلامی ایران متشکل از ۲۲ نفر بازیکن و اعضای کادر فنی برای حضور در این رقابت ها امروز وارد شهر لاهور شد.

«مجید بهرامی» سرمربی تیم ملی کبدی ایران و رئیس سرکل کبدی کشور روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ابراز امیدواری کرد که تیم ایران در این مسابقات مقام خوبی را به دست آورد.

وی افزود: بازی ها در سطح بالایی برگزار می شود، کشورهای کانادا، انگلیس، هند و پاکستان که خواستگاه اصلی این ورزش است در این رقابت ها حضور دارند.

مجید بهرامی افزود: تیم ایران ، پیش از این سفر، در سطح بسیار خوبی قرار داشته است و بازیکنانش ۶ ماه پیش نیز در اردو بسر برده اند و ما امیدواریم که در این رقابت ها عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم.

وی در عین حال این را هم اضافه کرد که "اکثر بازیکنان تیم های انگلیس، استرالیا و کانادا در حقیقت اتباع پاکستانی و هندی الاصل مقیم آن کشورها هستند."

«رانا محمد سرور» دبیرکل فدراسیون کبدی پاکستان نیز در خصوص این رقابت ها گفته است: برخی از این رقابت ها به میزبانی شهرهای فیصل آباد و گجرات در ایالت پنجاب برگزار خواهد شد.

ورزش کبدی اصالتاً یک رشته ایرانی الاصل است و در بازی‌های المپیک سال ۱۹۳۶ به عنوان یک رشته نمایشی در المپیک برلین به نمایش درآمد.

همچنین رشته کبدی در بازی‌های آسیایی چین ۱۹۹۰ گنجانده شد و از همان زمان به عنوان یکی از رشته‌های رسمی بازی‌های آسیایی در برنامه بازی‌ها وجود داشته‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha