سرزمین فلسطین قابل معامله نیست

تهران-ایرنا- فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکومیت طرح معامله قرن، مبارزه برای نجات سرزمین فلسطین را تنها یک مبارزه فلسطینی ندانست و آن را مربوط به تمام امت اسلامی دانست.

به گزارش روز جمعه خانه ملت، فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ۱۴ ماده ای، طرح پیشنهادی ترامپ موسوم به «معامله قرن» را محکوم کرد.

در بخشی از بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی آمده است: سرزمین فلسطین به عنوان قسمت لاینفک پیکره و موضوع اصلی جهان اسلام، سال‌هاست تحت اشغال یک رژیم جعلی وظالم قرار گرفته وتا حق تعیین سرنوشت مردم این سرزمین به رسمیت شناخته نشود، بحران در منطقه غرب آسیا فروکش نخواهد کرد.

این فراکسیون درباره اهداف طرح پیشنهادی ترامپ با عنوان «معامله قرن» نیز تصریح کرد: طبق این طرح، اسرائیل در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت و الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافقت می‌کند و هدف آن مشروعیت بخشیدن به رژیم غاصب اسرائیل و گام دیگری برای به خفت کشاندن فلسطین در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما بار دیگر اقدام آمریکا برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس که به لحاظ تاریخی متعلق به مسلمانان بوده است را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، انتقال سفارتخانه خود از تل آویو به این شهر و به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی را  محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی خاطرنشان کرد: طرح موسوم به «معامله قرن»، در واقع نوعی تعمیق بخشیدن به رژیم اشغالگر صهیونیستی است و به هیچ وجه ضامن حقوق حقه فلسطینیان نخواهد بود و کاملا به نفع رژیم صهیونیستی و ناقض حقوق اساسی مردم فلسطین است.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح معامله قرن با مخالفت و نفرت امت اسلام مواجه می‌شود و جهان اسلام با آن مقابله خواهد کرد، افزود: این طرح، جنایت و توطئه‌ای است که با هدف استحاله آرمان‌ها و آرزوهای ملتی زجر کشیده و تحت ستم، همچنین تغییر جغرافیای سیاسی، تاریخی و انسانی این سرزمین مقدس طراحی شده است.

این فراکسیون از امت اسلامی خواست تا اراده، ایمان، شجاعت و هوشیاری خود را در این مقطع حساس تاریخی به نمایش گذاشته و با مقاومت و پایداری در مقابل غاصبان سرزمین‌های متعلق به تاریخ و تمدن اسلامی، مانع تحقق این توطئه کثیف شود.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی به تجربه ۴۰ سال اخیر قراردادهای ننگین سازش از کمپ دیوید تا اسلو و مادرید اشاره و تصریح کرد: تجربه نشان داده است که ملت فلسطین جز از طریق مبارزه و استقامت به حقوق بدیهی و آرمان‌های خود دست نخواهد یافت.

در ادامه این بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: تاریخ رژیم صهیونیستی، تاریخی سراسر جنایت و همراه با کشتار سازمان یافته و نقض حقوق بشر با حمایت غرب بوده و ماهیت این رژیم نژادپرستانه است.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، دورنمای اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» را افزایش بی ثباتی و ناآرامی و تشدید ظلم و ستم رژیم صهیونیستی بر ملت مظلوم فلسطین عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران حق مشروع مردم فلسطین به خصوص حق تعیین سرنوشت و دفاع مشروع از حاکمیت ملی و دستیابی به حقوق اولیه خود را به رسمیت می‌شناسند و در این مسیر از هرگونه کمکی به مبارزین راه آزادی فلسطین از اشغال رژیم صهیونیستی با هر ملیتی و دین و مذهبی دریغ نخواهد کرد.

این فراکسیون خطاب به دولت‌های غربی اعلام کرد: دولت های غربی به ویژه دولت آمریکا و انگلیس به عنوان حامیان اصلی رژیم صهیونیستی در اشغال سرزمین‌های فلسطین مسوولیت کامل نسبت به پیامدهای استمرار اشغال سرزمین فلسطین، آوارگی میلیون‌ها انسان، کشتار سازمان یافته و ظلم رژیم صهیونیستی نسبت به مسلمانان و مسیحیان دارد و باید در این مورد پاسخگو باشند.

در ادامه این بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه جوانان مسلمان و مؤمن امت اسلامی دیگر نظاره‌گر اقدامات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنها نخواهند بود، تصریح کرد: طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل سیاسی مساله فلسطین می تواند مبنای خوبی برای حل این معضل دیرین منطقه غرب آسیا باشد.

این بیانیه افزود: سرزمین فلسطین موضوعی نیست که بتوان بر سر آن معامله کرد بلکه حق و آرمان ملتی است که با زور و کشتار و ظلم، بیش از هفتاد سال است توسط عده‌ایی صهیونیست با حمایت غرب پایمال شده است.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مبارزه امت اسلامی برای آزادی فلسطین، تنها مبارزه فلسطینی نیست بلکه مبارزه امت اسلامی برای آزادی قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان و سرزمین مقدس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha