واعظی: اتحادیه اروپا مصمم به حفظ برجام است

گرگان - ایرنا - محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری گفت که اتحادیه اروپا علاقه‌مند و مصمم به روابط سیاسی با ایران و حفظ برجام است ولی تحت فشار آمریکا قرار دارد.

واعظی پنجشنبه شب پس از شورای اداری استان گلستان به خبرنگاران ابراز داشت: هماهنگ کننده اتحادیه اروپا هم در سفر اخیر خود به تهران و در دیدار با رییس جمهوری این مواضع را تکرار کرد، اروپایی ها هفته اول اجرای گام پنجم ایران برای برداشتن برخی محدودیت‌های غنی سازی عصبانی بودند و برای تبلیغات تهدیدهایی همچون ماشه را مطرح می‌کردند اما امروز متعادل شده اند.

وی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و شرکت در انتخابات مجلس دوم اسفندماه امسال را بسیار مهم دانست و گفت: خوش بین هستم شرایطی که کشورمان از لحاظ منطقه ای و بین المللی دارد و مصادف شدن چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی با ۲۲ بهمن باعث شرکت گسترده مردم خواهد شد.

واعظی همچنین اراده دولت برای توسعه گلستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سفر دوم رییس جمهوری به این استان تفاهمنامه های خوبی امضا شد و وظیفه مسوولان استانی است که بستر این سرمایه گذاری را جدی تر پیگیری و فراهم کنند.

وی بیان کرد: سیل ابتدای امسال و تغییر استاندار گلستان باعث تاخیر در جذب برخی منابع شد اما دولت کمک می کند شرایط تغییر یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =