نوبخت: ۳۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۵ پروژه جنوب کرمان پرداخت شد

جیرفت - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای ۱۵ پروژه جنوب استان کرمان حدود ۴۳۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که حدود ۳۴۵ میلیارد تومان پرداخت شده و خودمان موظف می‌دانیم نسبت به تکمیلاین پروژه ها اقدام کنیم.

به گزارش ایرنا ، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در شهرستان عنبرآباد با اشاره به اینکه در  ابتدای جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه  جنوب استان کرمان مصوبه ۲ هزار و ۱۷۶ میلیارد تومانی رییس جمهوری در استان کرمان ارزیابی شد افزود: خوشبختانه ۲هزار و ۱۶ میلیارد تومان تا این تاریخ پرداخت شده است و باید حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیارد تومان پرداخت‌ها نیز انجام تا  پروژه‌های توسعه استان انجام شود.
وی با بیان اینکه در یک سفر دیگر برنامه‌ ویژه‌ای برای توسعه جنوب استان کرمان داشتیم گفت: برای ۱۵ پروژه حدود ۴۳۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که حدود ۳۴۵ میلیارد تومان پرداخت شده که خودمان موظف می‌دانیم نسبت به تکمیل آن اقدام کنیم.
معاون رییس جمهوری بیان داشت: در سفر پیشینم به جنوب استان کرمان نیز مصوب شد که ما ۱۰ هزار واحد مسکونی در یکسال بسازیم گرچه از نظر قراردادی یکسال نشد اما حدود پنج هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی امروز به خانواده‌ها تحویل داده شد.
نوبخت ادامه داد: یکهزار و ۳۵۰ واحد توسط کمیته امداد و چهار هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اقداماتی که در سفر امروز انجام شده توافق کردیم که ۲ هزار واحد مسکونی جدید نیز به آن‌ها اضافه کنیم.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: یکهزار واحد مسکونی در جنوب  کرمان که در سیلاب دی ماه تخریب شده بودند؛ بازسازی و نوسازی و ۶۰۰ واحد تعمیر می‌شود که اعتبارات آن در دولت به بنیاد مسکن ابلاغ شد.
نوبخت گفت: در این جلسه نیز پیشنهادات جدیدی علاوه برآنکه در گذشته برای زیرساخت‌ها به ویژه جاده‌ها، پل و آبرسانی مصوباتی ارایه شد که تلاش می‌شود در قالب یک برنامه زمان‌بندی شده در کنار ۲ سفر رییس جمهور و سفر بنده به انجام برسانیم.
وی با بیان اینکه سه بیمارستان در شهرستان‌های فاریاب، کهنوج و عنبرآباد جزو مصوبات این سفر ما هستند خاطرنشان کرد: این بیمارستان‌ها از نظر قانونی نیاز به مجوز ماده ۲۳ دارند زیرا این مجوز در سازمان برنامه و بودجه اجرایی می‌شود اما باید دستگاه زیربط آن درخواست کند و قرار شد همه مدارک و مستندات آن نیز برای ارائه به کمیسیون فراهم و اگر مجوزی گرفته شد این سه بیمارستان احداث می‌شود.

نوبخت امروز (پنجشنبه )بمناسبت دهه مبارک فجر و افتتاح و کلنگ زنی تعدادی پروژه سفری یکروزه به جنوب استان کرمان داشت .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =