نیروی زمینی ارتش به نام ۴۶ هزار شهید مزین شده است

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش به نام ۴۶ هزار شهید مزین شده است که پاسداری از خون این عزیزان افتخاری بزرگ برای ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ کیومرث حیدری روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدا، با اشاره به اینکه ما هرچه داریم متعلق به شهداست، اظهار داشت: سربازی کسوت مقدسی است و معنای عام آن یعنی کسی که سرش را بر دست گذاشته و در راه خدا و آرمان‌های الهی و میهن خود، سر را ببازد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه سربازان تأمین‌کننده امنیت کشور هستند، بیان کرد: سربازان این مرز و بوم همواره با اندیشه و تفکر و حضور هوشمندانه خود، از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی حراست کرده‌اند و به تعبیر امام علی (ع)، این عزیزان زینت‌بخش زمام‌داران هستند و در پناه آنان همه‌چیز معنا پیدا می‌کند.

حیدری افزود: اگر ما امروز در این‌جا اطمینان داریم که امنیت‌مان تأمین شده است و به ما حمله نمی‌شود و در تمامی کشور نیز این اطمینان وجود دارد، که این به واسطه زحمات خالصانه سربازان و فرزندان‌مان در نیروهای مسلح است.

وی تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش به نام ۴۶ هزار شهید مزین شده است که پاسداری از خون این عزیزان افتخاری بزرگ برای ما است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه پیروزی واقعی در گوش به فرمان رهبر بودن و ولایت‌مداری است، خاطرنشان کرد: صراط مستقیم ما ولی امر مسلمین است و تأسی از شهدا ما را در مسیر ولایت‌مداری نگهداشته است؛ لذا باید خود را بدهکار این شهدا و مادران آنان بدانیم که چنین فرزندانی را تربیت کردند.

حیدری با اشاره به نقش مادران و همسران شهدا در دوران دفاع مقدس، اضافه کرد: این همسنگران عالی‌مقام بوده‌اند که به شهدای ما روحیه دادند و ما همواره همسران شهدا را به‌عنوان یک همرزم و یک یار و یاور بی‌بدیل در نظر می‌گیریم که غمگسار، پرستار و عزادار همسر شهیدشان بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ما در تکریم خانواده‌های شهدا آن‌چنان که باید عمل نکرده‌ایم و باید در این رابطه بیشتر تلاش کنیم، افزود: مناعت طبع همسران و مادران شهدا آن‌قدر زیاد است که هیچ‌گاه چشم به خدمت‌های ما نداشته‌اند؛ چراکه آنان با خدا معامله کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =