بین ادیان الهی در توجه به فرهنگ شهادت هیچ تفاوتی نیست

تهران - ایرنا - استاندار تهران گفت: مهمترین رسالت ادیان الهی، اخلاق مداری، عدالت محوری، پرهیز از گناه و صداقت در رفتار و گفتار است و در تحقق عدالت و توجه به فرهنگ شهادت، هیچ تفاوتی بین ادیان الهی نیست.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در آئین گلباران گلزار شهدای ادیان الهی که در آرامستان ارامنه تهران برگزار شد افزود: شاید به اقتضای زمان و شریعت الهی و در راستای تکامل انسان، دین اسلام معرفی شده ولی آنچه مربوط به اخلاق، نبوت، رحمت خدا و روز قیامت است همه چیز میان ادیان الهی مشترک است و تفاوتی بین سایر ادیان الهی و اسلام وجود ندارد.
وی با اشاره به این که شهدای ارامنه فرهنگ و فسلفه شهادت را تقویت می‌کنند، اظهار داشت: درکتاب انجیل نیز به این مهم اشاره شده که کلیسا رشد و بالندگی خود را به برکت خون شهدای ارامنه داشته است.
این مسئول تاکید کرد: هرجا بن بستی در جامعه وجود داشته، این فلسفه شهادت بوده که مسیر را روشن کرده است از این رو این فلسفه باید در جامعه زنده نگاه داشته شده و باید آن را به فرهنگ جامعه تبدیل کرد.
استاندار تهران با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: با ورود امام خمینی در سال ۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی که به پشتوانه وحدت، همدلی و یکپارچگی همه اقشار جامعه اعم از پیرو جوان، مردو زن، کارگر و کشاورز، مسیحی و ارامنه کلیمی محقق شد، دشمن تلاش کرد که این انقلاب را با شکست مواجه کند.
وی افزود: استکبار جهانی به دلیل طمع خود در دستیابی به این سرزمین و سلطه گری بر خاورمیانه و ایران، رژیم صدام را تحریک کرد تا حمله نظامی به خاک مقدس ایران اسلامی داشته باشد و برای پیروزی او از هیچ تلاش فروگذار نکرد، از میراژ فرانسوی تا تانک های انگلیسی تا کمک های تسلیحاتی و مالی همه در خدمت صدام بود تا به واسطه آن، استکبار سلطه خود را بر این کشور گسترش دهد.
محسنی بندپی ادامه داد: در دفاع از آرمان های انقلاب و در راستای حفظ تمامیت ارضی کشور، همه اقشار جامعه گوش به فرمان امام راحل درمقابل دشمن صف آرایی کردند، دریک سو افکار و اندیشه‌های امام راحل بود و همه  اقشار جامعه ایران و در سوی دیگر، صدام با پشتوانه و حمایت همه کشورهای دنیا و در رأس آن‌ها آمریکا قرار داشت ولی مقاومت ملت ایران شکست را به آن‌ها ارزانی داشت.
وی گفت: در دفاع مقدس عزیزان ارامنه، زرتشتی، کلیمی و آشوری در کنار جوانان بسیجی و انقلابی کشور شرایطی را فراهم کردند که امروز هیچ ابرقدرتی در هیچ مقطع زمانی، فکر تجاوز به خاک سرزمین ایران را نیز در سر نداشته باشد.
وی تأکید کرد: برای استمرار حرکت انقلابی ملت ایران، به فرهنگ وحدت، همدلی و شهادت نیاز داریم.
استاندار تهران افزود: امروز کشور به دلیل تحریم‌های استکبار با چالش‌های گوناگونی مواجه است که برای گذر آن به بصیرت، هوشیاری و وحدت آحاد جامعه و تبعیت از رهبر معظم انقلاب به عنوان سکاندار و هدایتگر جامعه نیاز است.
وی با اشاره به ترور ناجوانمردانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: آمریکا تصور می‌کرد که با شهادت شهید سلیمانی، مسیر شهادت را با خلل مواجه می‌کند ولی همگان دیدند که با به شهادت رسیدن ایشان، شاهد رویش هزاران قاسم سلیمانی در جامعه اسلامی بودیم.
در پایان این مراسم، مزار شهدای ادیان الهی توسط مسئولان استان تهران گلباران شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =