۱۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83663680
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۲ روستای بیرجند امسال گازدار شدند

بیرجند - ایرنا - فرماندار بیرجند گفت: امسال در گازرسانی رکورد خوبی داشتیم و ۳۲ روستای این شهرستان از هفته دولت تا دهه فجر گازدار شدند.

علی ناصری روز پنجشنبه در جمع مردم روستای بویک از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند افزود: امسال ۳۳۴ پروژه در ایام دهه فجر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود که حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه سرمایه‌گذاری شده است.  

وی ادامه داد: بخش عمده این سرمایه‌گذاری دولتی است و تاکنون بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زا پرداخت شده است.  

فرماندار بیرجند با اشاره به خدماتی که در حوزه آبرسانی برای روستاها انجام گرفته است گفت: تعویض و نوسازی شبکه آبرسانی در برنامه قرار دارد اما اولویت اول آبرسانی بوده که از محل مشخص هدف‌گذاری شده است.

وی نصب گیرنده دیجیتال را از درخواست‌های اهالی روستای بویک عنوان کرد و افزود:  امسال بر اساس اعتبارات مصوب با توجه به دستور استاندار سفر بهمن ماه وی در برنامه  است که با کمک بسیج سازندگی و صدا و سیما در ۶ روستا گیرنده دیجیتال نصب شود که یکی از این ۶ روستا، بویک است.  

ناصری ادامه داد: در صورت ساخت اتاقک توسط بسیج سازندگی تا اوایل تابستان گیرنده دیجیتال برای این روستا نصب می‌شود.  

وی اجرای طرح هادی روستا بویک را منوط به اصلاح شبکه آبرسانی دانست و گفت: با اصلاح شبکه و اجرای طرح هادی چهره روستای بویک به شکل فنی متحول خواهد شد.  

فرماندار بیرجند بر پیگیری برای دفن شهید گمنام که مورد درخواست مردم این روستا بوده قول مساعد داد و افزود: تمام هم و غم بر این است که در کیفیت بخشی آبرسانی و هدر رفت آب فعالیت‌هایی انجام شود چرا که هدف نهایی رساندن آب سالم و بهداشتی به اندازه مصرف مردم است.

وی با ابراز امیدواری بر استفاده بهینه آب در روستاها تاکید کرد: باید مردم صرفه جویی و مدیریت مصرف را در دستور کار قرار دهند تا با کمبود فشار یا مشکل قطع آب مواجه نشویم.

ناصری همچنین بر حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد و افزود: همیشه پیروزی نظام در عرصه‌های بین المللی از حضور مردم قوت می‌گیرد.

اخبار مرتبط