تکریم شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار وظیفه ملی است  

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه، معاون رئیس مهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: تکریم و تعظیم شهیدان و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، وظیفه‌ای ارزشمند و متعالی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی در پیام خود به مراسم سراسری «میهمانی لاله ها» افزوده است:‌  سلام بر ارواح طیبه شهدا و درود بر ایثار، ایمان، اراده بلند و اندیشه بزرگ آن اسوه‌های همیشه جاودان.شهدای انقلاب اسلامی با نثار خون خویش در پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و دفاع از کیان جامعه؛ سرافرازی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم زدند. بی‌تردید ملت‌های مسلمان تنها با مدد فرهنگ والای ایثار و شهادت می‌توانند در برابر قدرت‌های استکباری قد عَلَم نمایند. چنانکه شهدا، آزادگان و جانبازان والامقام با تأسی از فرهنگ والای ایثار و شهادت زمینه استقلال، عزت و اقتدار ایران را در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس فراهم کردند.

رئیس بنیاد شهید ادامه داد:‌ تکریم و تعظیم شهیدان و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، وظیفه‌ای ارزشمند و متعالی است. ملت شریف ایران با حضوردر گلزار مطهر شهدا و برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها در سراسر کشور، به پاس فداکاری، رشادت و جانفشانی آن انسان‌های پاک سرشت، گلزار مطهر آنان را گلباران و عطرافشانی می‌کنند. در ایام فرخنده دهه فجر با حضور در گلزار مطهر شهدا، مقام والای آنان را گرامی می‌­داریم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان فرهنگی والا و دینی وظیفه‌ای ملی می‌دانیم، همچنین فرصت را مغتنم شمرده و از ملت شریف ایران و به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران دعوت می‌نمایم به منظور تداوم راه شهیدان همچون همیشه با حضور شکوهمند خویش در انتخابات پیش‌رو، باردگر قدرت و عظمت و حمایت خویش را از آرمان‌ها و ارزشهای انقلابی به جهانیان نشان دهند.

شهیدی گفت :‌ بی‌شک انتخابات یکی از عرصه‌های مهم برای حضور مردم در تصمیم گیری‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که اگر آگاهانه و شایسته انجام شود نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور خواهد داشت.
عصر امروز پنجشنبه در روز ایثار و شهادت در ایام دهه مبارک فجر همزمان در گلزارهای شهدا در سراسر کشور مراسم گل باران و عطر افشانی با حضور مردم شهید پرور برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =