لیست‌های انتخاباتی سمنان در چاله بلاتکلیفی

سمنان- ایرنا- ابلاغ نتیجه بررسی صلاحیت‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان به داوطلبان، جناح‌ها و احزاب سیاسی این استان را وارد مرحله جدیدی برای تعیین تکلیف لیست‌های انتخاباتی کرده که البته بلاتکلیفی گروه‌های خاص مشهود است.

۱۲ بهمن ۹۸ نتایج رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان به ستاد انتخابات کشور اعلام شد که در ابتدا، ۲۵ کاندیدای رد یا عدم احراز صلاحیت شده برای ورود به عرصه رقابت، به ۵۳ تایید صلاحیت‌شده در سمنان اضافه شدند و تعداد داوطلبان این استان به ۷۸ نفر رسید اما بررسی وضعیت ۶ نفر نامشخص بود که تا ظهر امروز پنجشنبه ۱۷ بهمن، سه نفر به جمع تایید صلاحیت شدگان پیوستند، ۲ نفر رد صلاحیت شدند و وضعیت یک نفر همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

اعتدالی‌ها: ارائه لیست برای ما مقدور نیست

دبیر حزب اعتدال و توسعه استان سمنان نیز در گفت و گو با ایرنا افزود: این حزب در سه حوزه انتخابیه شاهرود و میامی، سمنان، مهدیشهر و سرخه و نیز گرمسار و آرادان داوطلب داشته اما هیچ یک تایید صلاحیت نشدند.
امیر افسردیر تاکید کرد: حزب اعتدال و توسعه به نظر نمی‌رسد که بتواند امکان رقابت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را داشته باشد البته این حزب بر اساس رویکرد کلان و راهبرد ابلاغی از ارکان مرکزی حزب و نیز وظیفه ملی و دینی خود بویژه پس از تاکیدات مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را خواهد کرد که در فرصت باقیمانده و از میان نامزدهای تایید شده گزینه هایی را معرفی کند.
وی افزود : البته با بررسی سوابق و نیز مذاکراتی که بعضا با برخی کاندیداها در استان سمنان داشته ایم بنظر نمی رسدکه هیچ یک از این کاندیداها حائز شرایط مد نظر ما باشند.
وی تاکید کرد: اگر وضعیت بخواهد به همین منوال باقی بماند، عملا ارائه هیچ لیستی برای حزب اعتدال و توسعه در استان سمنان مقدور نیست‌.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کاندیدا حوزه سمنان خود را معرفی کرد

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سمنان نیز در گفت و گو با ایرنا افزود: هنوز تصمیم نهایی در خصوص لیست انتخاباتی این شورا در حوزه‌های انتخابیه شاهرود و میامی گرفته نشده است.

همت هادیان اظهار داشت: برای حوزه انتخابیه دامغان و گرمسار و آرادان نیز تاکنون تصمیمی اتخاذ نشده است.

وی بیان کرد: قرار است اعضای ائتلاف شورای انقلاب اسلامی استان در مورد لیست نهایی تصمیم‌گیری کنند که امید می‌رود تا پایان هفته جاری یا ابتدای هفته آینده لیست نهایی در خصوص این سه حوزه انتخابی منتشر شود.

هادیان هم چنین از معرفی کاندیدا مورد حمایت این ائتلاف در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه خبر داد.

این کاندیدا یکی از چهره های جوان سیاسی است که شهرت و وجهه ای بین المللی دارد.

اصلاح طلبان همچنان در تکاپو

رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان سمنان نیز در گفت و گو با ایرنا، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان این استان در تکاپوی فرصت‌های مناسب برای شرکت حداکثری در انتخابات هستند.

سید مسعود سیادتی ابراز داشت: در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه با توجه به رد صلاحیت نماینده کنونی این حوزه، اصلاح‌طلبان به دنبال گرفتن تایید صلاحیت وی و نیز جایگزین‌های مناسب برای چهره نامبرده هستند.

سیادتی هم چنین از ورود نکردن شورای اصلاح طلبان در برخی حوزه های انتخابی استان سمنان نیز خبر داد و به نظر می رسد این تصمیم به علت رد صلاحیت شدن داوطلبان ثبت نامی منتسب به این گروه سیاسی بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها