آغاز عملیات اجرایی ۱۸۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن در لارستان

شیراز-ایرنا- عملیات اجرایی ساخت یک هزار و ۸۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن لارستان پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار فارس آغاز شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین آغاز این عملیات اجرایی گفت: ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور تا سال ۱۴۰۰ به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.
وی ادامه داد: در طرح اقدام ملی تولید مسکن اتفاق های بسیار خوبی افتاده است، کل زمین‌هایی که برای این طرح انتخاب شده زمین‌های مرغوب است یعنی زمین هایی است که در بافت شهر قرار دارد و از تاسیسات زیربنایی و خدمات شهری برخوردار است.
اسلامی اضافه کرد: نکته مهم دیگری که در این طرح وجود دارد اینکه سهم مردم در آن حداکثر است و در خیلی از شهرها زمین را بر اساس ثبت نامی که انجام دادیم و تشخیص داده شده که افراد واجد شرایط هستند زمین را به صورت فردی و گروهی به آنها خواهیم داد که خودشان با نظارت سازمان های نظام مهندسی در استان‌ها ساختمان‌های خود را احداث کنند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: از این طریق یک نهضت خانه‌سازی در کشور شکل گرفته و امیدواریم شتاب بیشتری بگیرد؛ در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر این طرح بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر دستگاه‌ها و شرکت های گوناگون طرف قرارداد ما هستند.
لار مرکز شهرستان لارستان در ۳۸۷ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =