۵ طرح آبرسانی روستایی در بیرجند افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - پنج طرح زیربنایی آب و فاضلاب روستایی بخش مرکزی بیرجند همزمان با ششمین روز دهه فجر در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی بیرجند روز پنجشنبه در این آیین که با حضور فرماندار برگزار شد گفت: مجتمع آبرسانی به روستاهای بویک، ساقدر و بیدخت، آبرسانی به روستای زیراچ و کلاته نو، آبرسانی روستای عباس آباد، پروژه برق‌رسانی فاز ۲ مجتمع آبرسانی بهدان و اجرای تله متری مجتمع‌های آبرسانی و مرکز پایش از جمله پروژه‌هایی است که امروز افتتاح می‌شود.

علی محمدزاده با بیان اینکه ۹۱ روستا از این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شود افزود: در این روستاها ۱۱ هزار و ۷۲۰ خانوار از پروژه‌های مذکور بهره مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: در مجموع چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای این پروژه‌ها هزینه شده که ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن از اعتبارات ملی است.

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان بیرجند یادآور شد: این پروژه‌ها در سه سال اخیر اجرا شده است.

وی گفت: ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال برای ۱۲ روستا اجرا شده که پراکندگی‌های روستاها هزینه های سنگینی را تحمیل می‌کند.

شبکه آبرسانی به روستای بویک نیز با حضور فرماندار بیرجند افتتاح شد و ۲ واحد دامداری ۲۰ راسی گاو در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.  

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند در آیین افتتاح این مجموعه‌ها گفت: ساخت مجتمع دامداری مرک از سال ۸۳ در ۵۰  هکتار با پیش‌بینی ۹۴ واحد در این شهرستان شروع شده است.  

محمدعلی محمدی افزود: در این مجتمع چهار واحد پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند و برای ۱۲ واحد نیز پروانه بهره‌برداری در حال صدور است.  

وی بیان کرد: در بحث زیرساخت‌ها تاکنون برای تامین برق ۹۵۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است.  

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند افزود: بهره‌بردار واحد ۲۰ راسی ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات می‌تواند دریافت کند که تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.  

وی گفت: واحدهای پیش‌بینی شده چنانچه در موعد مقرر به بهره‌برداری نرسد از متقاضیان خلع ید و به دیگری واگذار می‌شود.  

محمدی تاسیس انبار علوفه و تولید مواد خام فرآوری محصولات لبنی را از نیازهای این مجتمع برشمرد.  

فرماندار بیرجند همچنین از تعدادی دامداری دیگر در این مجتمع بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =