سه طرح عمرانی در مه‌ولات خراسان رضوی بهره‌برداری شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- بهره‌برداری از سه طرح عمرانی و خدماتی با هزینه هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در ششمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان مه‌ولات واقع در خراسان رضوی آغاز شد.

فرماندار مه‌ولات در حاشیه افتتاح این طرحها به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح‌ها در حوزه بخش کشاورزی، بازارچه توانمندیهای بانوان و مرکز نیکوکاری باران رحمت روستای خیرآباد از توابع این شهرستان است.

مسعود رنجبر افزود: طرح آبیاری قطره‌ای هم با ۱۱۸ کیلومتر لوله‌گذاری در ۳۵ هکتار از زمین‌های کشاورزی مه‌ولات افتتاح شد که با اجرای آن سالیانه ۲۲۷ هزار مترمکعب در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

وی ادامه داد: دولت با هدف حمایت از کشاورزان، برای اجرای طرح آبیاری قطره ای در هر هکتار از زمین‌های کشاورزی، ۱۳۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌کند که این امر صرفه‌جویی و بهره‌وری صرف آب را به همراه دارد به گونه ای که بهره وری آب از ۳۸ درصد به ۹۷ درصد افزایش می‌یابد.

در دهه فجر امسال ۴۰ طرح عمرانی با صرف حدود ۱۰۳ میلیارد ریال در مه‌ولات افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد، ۱۷ طرح عمرانی با ۳۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار در مناطق شهری و ۲۲ طرح با ۴۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال اعتبار در مناطق روستایی مه‌ولات افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.
همچنین بورس پسته در شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله طرحهای افتتاح شده است.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha