پیش‌بینی وزش باد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت در استان مرکزی

اراک - ایرنا - اداره کل هواشناسی استان مرکزی روز پنجشنبه با صدور اخطاریه شماره ۱۲ پیش بینی کرد که باد بسیار شدیدی از عصر فردا در استان وزیدن می‌گیرد که سرعت آن به ۹۰ کیلومتر بر ساعت هم خواهد رسید.

در این اخطاریه آمده است: به دلیل ورود یک سامانه ناپایدار به استان از عصر فردا(جمعه) تا دوشنبه هفته آتی سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت و  بویژه در روزهای شنبه و یکشنبه طوفان و وزش باد بسیار شدید دور از انتظار نیست و  احتمال سرعت‌های بیش از صد کیلومتر بر ساعت نیز به صورت نقطه ای وجود دارد.

اداره کل هواشناسی مرکزی منطقه اثر این سامانه را کل استان اعلام کرده و افزوده است: احتمال خسارت به سازه‌ها، تاسیسات، گلخانه‌ها، شکستن درختان و افتادن اجسام از ارتفاعات و اختلال در رفت و آمد به دلیل وزش باد شدید و طوفان وجود دارد.

این اداره کل خواستار تمهیدات لازم برای استحکام بخشیدن به سازه‌ها در صورت امکان و مهار اجسامی که احتمال سقوط از ارتفاع را دارند، شده و تاکید کرده است: ممانعت از انجام کار در اماکن و مناطق مرتفع، عدم صعود به ارتفاعات و-آمادگی دستگاه های اجرایی مرتبط ضروری است

بر این اساس اراک - مرکز استان مرکزی در۲۴ ساعت آینده هوایی صاف صاف تا کمی ابری و غبار محلی دارد که به تدریج به احتمال ابرناکی وزش بادهای بسیار شدید در ۷۲ ساعت آینده افزوده می‌شود.

بیشنبه دمای هوای اراک در ۲۴ ساعت آینده ۱۳ و کمینه آن سه درجه سانتیگراد زیر صفر پیش بینی شده است.

۱۹ ایستگاه سینوپتیک، اقلیم شناسی و باران سنجی دراستان مرکزی وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha