رئیس قوه قضاییه: مشکلات صیادان بوشهری پیگیری می شود

بوشهر- ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: مشکلات صیادان بوشهری بررسی خواهد شد و اگر در استان قابل حل بود از سوی استاندار و اگر در حوزه استانداری نبود در تهران پیگیری خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهیم  رییسی روز پنجشنبه  در ادامه سفر به استان بوشهر، در بازدید سرزده از اسکله صیادی جفره پس از شنیدن مشکلات صیادان خطاب به استاندار گفت: پیش از سفر با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری تلفنی در مورد مشکلات صیادان صحبت کردم که گفت در جلسه دولت این موضوع تصویب شده است.

وی  از استانداربوشهر خواست که این موضوعات را پیگیری کند و به صیادان اطمینان خاطر داد که مشکلات آن‌ها بررسی خواهد شد.
رئیس قوه قضاییه  بتا اشاره به اینکه صیادان به عنوان قشر زحمتکش و سخت کوش هستند یادآورشد: مسوولان باید عمل کنند ما هم پیگیری کنیم که عمل شود.

در این دیدار صیادان و ملوانان نسبت به مشکلات مختلف خود از جمله سوخت، قطع شدن پیاپی سامانه‌ها، پیاده نشدن مناسب دولت الکترونیک در اسکله، عدم بهره مندی از امتیاز سختی کار، امتیاز آب و نداشتن بیمه گلایه‌هایی را مطرح کردند.

 رییسی پس از بازدید سرزده از اسکله صیادی جفره به صورت از پیش اعلام نشده در گمرک بوشهر و محل دپوی خودروهای پرشمار وارداتی حضور یافت.

رئیس قوه قضاییه در این بازدید در جریان علت دپو و تعداد این خودروها قرار گرفت و مدیر واحد مربوطه توضیحاتی در این رابطه ارائه کرد.

همچنین آخرین وضعیت پرونده خودروهای وارداتی در این دیدار از سوی رئیس کل دادگستری استان بوشهر، تشریح شد و رئیس قوه قضاییه نسبت به تسریع در رسیدگی دستوراتی را صادر کرد.

 رئیسی در مورد ماندگاری کالاهایی که در گمرک است سئوالاتی را مطرح کرد.

رییس قوه قضاییه در ادامه سامانه‌های فعال در گمرک جهت پیشگیری از قاچاق را مورد سئوال قرار داد.

وی در ادامه با کارکنان گمرک گفت و گو کرد و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت و در همین زمینه چند دستور خطاب به رییس کل دادگستری استان بوشهر صادر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =