درخواست مشعل از عباس درباره معامله قرن؛ لغو همکاری امنیتی با اشغالگران

تهران- ایرنا- خالد مشعل رئیس پیشین دفتر سیاسی "جنبش مقاومت اسلامی فلسطین" (حماس)، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به عملی کردن حرف‌های خود در برابر طرح معامله قرن و لزوم لغو همه توافق‌ها با اشغالگران از جمله همکاری امنیتی با آنان فراخواند.

مشعل امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با روزنامه فلسطینی "القدس" گفت: "حماس" ضمن حمایت از مواضع محمود عباس در قبال معامله قرن، از وی می خواهد حرفهایش درباره این طرح را عملی کرده و هرچه سریع تر هماهنگی امنیتی با اشغالگران را متوقف کند.

وی تاکید کرد، تشکیلات خودگردان باید مشروعیت خود را از ملت فلسطین و نه اشغالگران بگیرد.

مشعل، هدف از طرح معامله قرن را حذف قضیه فلسطین دانست و گفت، این طرح حذف سرزمین  فلسطین و حق بازگشت و نیز  قدس شریف را هدف قرار داده است، اما باید پرسید دولت بدون قدس و بدون حق بازگشت و بدون حاکمیت و آزادی تمام اسیران از بند اشغالگران، چه دولتی خواهد بود.

وی با اشاره به اتفاق نظر بی سابقه فلسطینی ها در اعلام مخالفت با طرح معامله قرن، آن را طرحی بی ارزش و بدون آینده برشمرد که با وجود پوشش های سیاسی بین المللی و منطقه ای و حتی حمایت برخی اعراب، هرگز عملی نخواهد شد، زیرا این ملت فلسطین می باشد که صاحب حق است و اکنون یکپارچه با تمام گروهها و نیروها و رهبران، مخالفت خود را با معامله قرن اعلام کرده اند.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه هشتم بهمن (بیست و هشتم ژانویه) در حضور "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح ادعایی خود موسوم به معامله قرن رونمایی کرد؛ طرحی که هدف از آن حذف مسئله فلسطین است و مخالفت همه فلسطینیی ها از جمله تشکیلات خودگردان را به دنبال داشته است.

براساس بندهای طرح معامله قرن، ۴۰ درصد کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی اشغال و مقاومت فلسطین خلع سلاح خواهد شد. شهر قدس پایتخت رژیم اسراییل خواهد بود و بخش‌هایی از کرانه باختری که در آن ها شهرک‌های یهودی نشین ساخته شده به این رژیم الحاق می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha