کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه) با قرار گرفتن شاخص ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، بر روی عدد ۶۳ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،  طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز، ‌غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۳ و منواکسید کربن با شاخص ۳۰ بوده است.

ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه۱۸) با شاخص ۸۳،  دانشگاه علم وصنعت (منطقه۴) و پاسداران (منطقه۳ ) هر دو با شا خص ۷۹ و شهرداری منطقه۱۵با شاخص ۷۵ بیشترین آلایندگی را در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز نشان می دهد.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ (منطقه ۸) باشاخص ۴۱، پونک با شاخص ۴۲ و مسعودیه (منطقه۱۵) باشاخص ۴۴ در همین مدت کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران دارند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =