عباس: رهبران فلسطینی اجازه عملی شدن معامله قرن را نمی‌دهند

تهران-ایرنا- "محمود عباس"رییس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب بار دیگر در واکنش به طرح ننگین معامله قرن آمریکا بار دیگر تأکید کرد: مردم و رهبران فلسطین هرگز اجازه نمی‌دهند که طرح توطئه‌آمیز معامله قرن عملی شود.

به گزارش خبرگزاری معا فلسطین، عباس که در مقر ریاست تشکیلات خودگردان در رام الله سخن می‌گفت افزود:رهبران فلسطینی تحرکاتی سیاسی را برای مقابله با این طرح رهبری می‌کنند.

وی اظهار کرد: کشورهای اسلامی، عربی و دیگر کشورها برای مقابله با معامله قرن، عمل به قطعنامه‌های بین‌المللی و ابتکار عمل طرح صلح کشورهای عربی متحد شده‌اند تا کشور مستقل فلسطینی به مرکزیت قدس شرقی در مرزهای ۱۹۶۷ تشکیل شود.

عباس افزود: معامله قرن نیز به مانند تمام توطئه‌هایی که در گذشته علیه آرمان ملت فلسطین صورت گرفته است، ناکام خواهد ماند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر نیز گفته بود: قدس شریف و سرزمین‌های فلسطینی فروشی نیستند و معامله قرن اجرایی نخواهد شد.

دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه (هشتم بهمن) در یک نشست خبری همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آنچه او معامله قرن می‌خواند، رونمایی کرد.

براساس بندهای طرح معامله قرن که سه شنبه هشتم بهمن ۹۸ در واشنگتن رونمایی شد ۴۰ درصد زمین‌های کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی اشغال و مقاومت فلسطین خلع سلاح خواهد شد. شهر قدس پایتخت رژیم اسراییل خواهد بود و بخش‌هایی از کرانه باختری که در آن ها شهرک‌های یهودی نشین ساخته شده به این رژیم الحاق می شود.

همچنین آوارگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمین خود را ندارند و باید در کشورهای میزبان، اسکان دائم بگیرند.

بسیاری از تحلیل‌گران منطقه معتقدند، طرح ننگین معامله قرن مانند دیگر توافق های صلح در ارتباط با فلسطین اشغالی قبل از تولد مرده است چرا که حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین در آن رعایت نشده و آنان با وجود گذشت ۷۰ سال از اشغال بر بازپس گیری حق خود تاکید دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha