آمریکا ونزوئلا را به اقدامات فلج کننده تهدید کرد

تهران- ایرنا- یک مقام آمریکایی گفت: واشنگتن اقدامات فلج کننده و موثری علیه دولت نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا در ۳۰ روز آینده اعمال خواهد کرد. 

به گزارش روزنامه گاردین، تهدید واشنگتن بر اقدامات موثر علیه دولت مادورو در حالی صورت می‌گیرد که کاخ سفید فرش قرمز برای خوان گوایدو رهبر مخالفین ونزوئلا در واشنگتن پهن کرده است. 
یک مقام دولت آمریکا تصریح کرد: در ۳۰ روز آینده اقدامات موثری مشاهده خواهید کرد که بسیار مهم و فلج کننده برای دولت ونزوئلا هستند. 

این مقام آمریکایی که در رسانه‌ها نامی از وی برده نشده، افزود: موضوع ونزوئلا برای دولت ترامپ به اولویت امنیت ملی تبدیل شده است. ایالات متحده اطمینان دارد که افزایش فشار بر دولت مادورو فرصتی برای انتقال قدرت خواهد بود. 

طبق برنامه از قبل تعیین شده ترامپ روز چهارشنبه به وقت محلی واشنگتن با خوان گوایدو در کاخ سفید دیدار و گفت‌وگو کرد. پیش از این دیدار، رئیس‌جمهوری خودخوانده ونزوئلا به عنوان میهمان ویژه ترامپ در سخنرانی سالیانه او در کنگره آمریکا حضور یافت.
کاخ سفید با انتشار تصاویر این دیدار  که مارک اسپر وزیر دفاع نیز حضور دارد، در توئیتی اعلام کرد، آمریکا به همکاری با شرکایش در منطقه برای مقابله کردن با دیکتاتوری نامشروع در ونزوئلا ادامه می‌دهد.

این دیدار در حالی انجام شد که مادورو بارها درخواست کشورهای غربی برای کناره‌گیری از قدرت مخالفت کرده و گوایدو را عروسک خیمه شب بازی آمریکا می‌داند. 

ونزوئلا در ۲ سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته را تجربه کرده است. این کشور که از زمان حضور ترامپ رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید با شدیدترین فشارها و تحریم‌های واشنگتن مواجه شده، در ۲ سال گذشته توانسته در برابر این فشارها مقاومت کند.  

شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.  

مشکلات شدید اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =