۱۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۱
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83662850
۰ نفر

برچسب‌ها

نجات بشریت ماموریت اصلی امت اسلام است

بیرجند - ایرنا - کارشناس مذهبی گفت: ماموریت اصلی برای امت اسلامی قیام برای نجات بشریت است و بشر وقتی تحت حاکمیت حجت خدا قرار گیرد، نجات می‌یابد.

حجت‌الاسلام احمد پناهیان چهارشنبه شب در سومین یادواره شهدای پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی و ۱۱۰ شهید محدوده مسجد امام حسین (ع) بیرجند افزود: امروز اصلی‌ترین منکر، پذیرش قوانین طاغوت و معاهدات ننگین است.

وی اظهار داشت: امروز اروپا با پررویی از برجام بعدی حرف زده یعنی از برجام ترامپ، اما ما نمی‌گذاریم چنین اتفاقی رخ دهد ‌چون ما هیچ وقت به حرف آمریکا گوش نکردیم و امروز آمریکا و اسراییل در انزوا هستند.

وی یادآور شد: امروز که طرح معامله قرن را رونمایی می‌کنند مقام معظم رهبری فرمودند که اینها احمق هستند و همه جهان مقابل این معامله قرن ایستاد.

کارشناس مذهبی در بخش دیگری از سخنانش  بیان کرد: مجلس شهید با نوع مجالس دیگر متفاوت است چون جهاد، دری از درهای بهشت است که خدا به روی انسان‌های خاص خود باز می‌کند و فضیلت اینها از همه بالاتر است و قرآن هم تاکید دارد که شهدا زنده هستند.

وی گفت: خداوند هم جریان شهادت را استقرار حیات عنوان کرد و اصرار دارد که ما باور کنیم شهید زنده است.

وی اظهار داشت: پیامبر فرمود که عمل شهید رشد می‌کند لذا امام حسین (ع) ۱۴۰۰ سال پیش شهید شد و امروز عمل و مجاهدتش رشد کرده و به امروز رسیده است.

پناهیان گفت: مومن نامرد به تعبیر قرآن کسی است که صادق نباشد اما مومن مرد کسی است که صادقانه پای عهدش با خدا ایستاده و منتظر شهادت است یا به شهادت می‌رسد و مومن مرد اهل سازش و معامله نیست بلکه اهل مجاهده هست.

وی افزود: سردار سلیمانی چهل سال جنگید و در همه این مدت در انتظار شهادت بود و شهادت نصیب هرکسی نمی‌شود چون هنر مردان زرنگ خداست.

وی افزود: شهید سه بار زندگی می‌کند که یک بار با مجاهدت در انتظار شهادت است بعد از شهادتش طبق روایت دوباره زندگی می‌کند تا زمان رجعتش چون شهدای ما رجعت دارند و این دوران رزقش است.

وی اظهار داشت: امتی که با ولی فقیه بیعت کرده بیعتش با خداست، عده‌ای بعد از چهل سال می‌گویند امام حسن (ع) امام صلح است و این حرف ظلم به امام است چون ایشان روز اول امامت به افرادش گفت آماده برای جنگ باشید، یا می‌گویند امام رضا (ع) امام گفت و گو است در حالیکه اگر ایشان اهل مذاکره و معامله بود چرا مامون ایشان را به خراسان آورد و تاریخ می‌گوید امام رضا (ع) امام جهاد است.

کارشناس مذهبی گفت: ما برای حسین (ع) سینه می‌زنیم و فریاد انقلابی ۲۲ بهمن امسال متفاوت بوده و قطعا چشم دشمن را کور می‌کند.

وی افزود: امت اسلامی از اسراییل و آمریکا نمی‌ترسد چون به گفته قرآن، یهود فقط می‌تواند مسلمانان را اذیت کند و سفیر انگلیس که در فتنه ۹۸ به خیابان آمد، تا دو نفر بسیجی از او پرسیدند اینجا چه می‌کنی خودش را از ترس کثیف کرد.