آمریکا در تقابل با انقلاب اسلامی به یک پیروزی هم نمی‌رسد

قم - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌ ۴۱ سال است که آمریکا در برابر انقلاب اسلامی ایستاده اما حتی یک پیروزی هم در این رابطه بدست نیاورده‌است.

سردار علی فدوی روز چهارشنبه در همایش گرامیداشت دهه مبارک فجر در مدرسه معصومیه قم افزود: آمریکا نه تنها در برابر ملت ایران بلکه در مقابل سایر دلدادگان به آرمان‌های انقلاب اسلامی نیز نمی‌تواند فرصتی برای پیروزی داشته باشد.

وی بیان کرد:‌ این درحالی است که انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در طول این سال‌ها هزاران پیروزی داشته است،‌ نمونه‌ای از آن امروز در یمن قابل مشاهده است،‌ یمنی‌ها اکنون نه در برابر عربستان و امارات که حرفی برای گفتن ندارند، بلکه در مقابل آمریکا،‌ اسرائیل و مزدوران وابسته به آن‌ها ایستادی می‌کنند و می‌جنگند.

وی ادامه داد: دلدادگان انقلاب اسلامی از ایران الگو می‌گیرند که در دوران جنگ تحمیلی نه در برابر عراق بلکه در مقابل ۵۳ کشور که از صدام حمایت می‌کردند، ایستادگی کرد و به پیروزی رسید.

شکوه انقلاب اسلامی روز به روز بیشتر می‌شود

فدوی گفت: در حالی که ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می‌شود،‌ راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال باشکوه تر برگزار می‌شود و این درشرایطی است که دشمنان ما می‌گفتند این انقلاب ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید.

وی بیان کرد: هر چه مقامات آمریکایی بیشتر از این صحبت‌ها به زبان آورند،‌ عزم ملت ما برای نشان دادن عظمت و پشتیبانی خود از انقلاب اسلامی بیشتر می‌شود و امسال نیز راهپیمایی ۲۲ بهمن در نهایت شکوه و شرکت حداکثری مردم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ آمریکایی‌ها مفهوم قدرت معنویت،‌ مکتب تشیع و شهادت و همچنین عنایت معصومین(ع)‌ را متوجه نمی‌شوند،‌ به همین دلیل است که در حساب‌های مادی خود به این نتیجه می‌رسند که می‌توانند با انقلاب اسلامی مقابله کنند اما در عمل هیچ کاری از دستشان برنمی آید.

به تکلیف عمل کنیم،‌ خداوند بهترین نتیجه را رقم می‌زند

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اگر ما به تکالیف خود در حد توان عمل کنیم،‌ خداوند بهترین نتیجه را برایمان رقم خواهد زد،‌ به همین دلیل است که در طول ۴۱ سال گذشته با وجود توطئه فراوان دشمنان،‌ پیروزی برای ما رقم خورده است.

وی بیان کرد: قدرت و عظمت انقلاب اسلامی در هرسالی که از عمر آن سپری می‌شود قابل مقایسه با سال قبلش نیست،‌ چون سربازان اسلام و عاشقان انقلاب اسلامی برای عمل به تکلیف و افزایش قدرت خویش در برابر دشمنان، لحظه ای درنگ نمی‌کنند.

وی ادامه داد: در جریان شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نیز یکی از جلوه‌های الهی به نمایش درآمد، چرا که او مرد عمل به تکلیف بود و بهترین نتیجه را با شهادت از خداوند دریافت کرد.

فدوی گفت: این شهید والامقام برای شهادت کاملا آماده بود و احساس می‌کرد موقع آن فرا رسیده است و این اتفاق به وسیله آمریکایی‌های خبیث رخ داد.

وی بیان کرد: اما در پس این شهادت خداوند چنین عظمتی را از شهید سلیمانی در دل مردم قرار داد که این جمعیت میلیونی در عراق و ایران برای تشییع پیکر مطهر او به میدان آمد.

وی ادامه داد: یکی از آمریکایی ها نقل می‌کند وقتی ترامپ این همه جمعیت را در تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش می بیند به وحشت می‌افتد و می‌لرزد.

جانشین فرمانده سپاه گفت:‌ این چنین است که وقتی خداوند مشاهده کند بنده اش به تکلیف عمل می‌کند، او را مورد عنایت خویش قرار داده و بزرگی می‌بخشد.

وی بیان کرد: اساس نهضت امام راحل نیز همین عمل به تکلیف برای دادن پرچم انقلاب اسلامی به دستان مبارک امام زمان(عج)‌ است.

وی ادامه داد: وقتی ما نتیجه عمل به تکلیف را دیده ایم که خداوند در سخت‌ترین مراحل کشورمان را یاری کرده است چرا در کارهای بسیار ساده تر گرفتار شدیم.

فدوی گفت: در کلام امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بیان شده است که خام فروشی نفت نباید باشد و همه دولت‌ها نیز بر این نکته تاکید کرده‌اند اما در نهایت می‌بینیم با تحریم آمریکا و قطع فروش نفت،‌ با مشکل مواجه می‌شویم.

وی بیان کرد: علت این مساله عدم عمل به تکلیف است،‌ کسانی می‌خواستند در این مساله وارد شوند اما عده ای در مقابل آن‌ها ایستادند و استدلال آوردند که فروش نفت خام خوب است.

وی ادامه داد: ملتی که با هدیه خون ۲۰۰ هزار شهید در همه جبهه‌ها علیه دشمنان موفق بوده،‌ آیا شایسته است چنین گرفتاری‌هایی داشته باشد.

جانشین فرمانده سپاه گفت: عده ای نه تنها برمبنای قاعده تکلیف و نصرت الهی عمل نمی‌کنند، بلکه می‌گویند باید در قاعده آمریکا و غرب عمل کنیم و این مساله را در رسانه نیز مطرح می‌کنند.

وی بیان کرد: در نظام اسلامی اصول بر مبنای دین اسلام است و مبارزه با استکبار و حمایت از مظلوم از شعائر اصلی آن به شمار می آید،‌ اگر کسی با این مولفه‌ها موافق نیست چرا به دنبال کسب مسئولیت در این نظام است.

وی ادامه داد: مسئولان بر اساس قسمی که برای کسب مسئولیت خود به زبان آوردند باید به این اصول پایبند باشند و ما به تجربه دیده ایم که اگر به تکلیف عمل کنیم،‌ نصرت الهی و پیروزی شامل حالمان می شود.

حضور حداکثری مردم اولویت انتخابات است

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که پشتیبانی مردم از انقلاب اسلامی در طول این ۴۱ سال بی نظیر بوده است،‌ گفت: اصل در انتخابات حضور حداکثری مردم و رای به نامزدهایی است که توسط شورای محترم نگهبان تایید صلاحیت شده اند.

وی بیان کرد: دشمنان همواره به دنبال تصویرسازی منفی از انقلاب اسلامی هستند و شرکت پرشور مردم این توطئه را خنثی می‌کند.

وی ادامه داد: تا دوم اسفندماه زمان زیادی نمانده است و دشمن با استفاده از همه ابزار رسانه‌ای خود به دنبال فتنه‌گری است که باید مراقب بود و با آن مقابله کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نیم ساعت حضور در پای صندوق‌های رای،‌ نتایج چندین ساله درپی دارد،‌ بنابراین باید مراقب بود و در جریان انتخابات با هوشیاری عمل کرد.

در شرایط عملیاتی حداکثری بودیم

وی همچنین در جریان پاسخ به سئوالی در خصوص حادثه هواپیمای اوکراینی گفت:‌ پس از حمله به مواضع آمریکا در شرایط عملیاتی حداکثری بودیم که در این شرایط یک اشتباه فردی موجب این حادثه شد که ابعاد مختلف موضوع توسط نهادهای ذی صلاح در حال رسیدگی است.

وی با اشاره به این که در شرایط ویژه آمادگی صد درصدی است، بیان کرد: طرف درگیر ما آمریکا بود که همه دنیا جرات مخالفت با نظر او را هم ندارند چه رسد به این که بخواهند در برابرش اقدامی انجام دهند،‌ در چنین شرایطی احتمال این که آمریکا بخواهد غلطی انجام دهد و آن‌ها بخواهند از موشک های کروز استفاده کنند، می رفت.

فدوی ادامه داد: بسیاری از شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی از جمله وابستگان به خانواده سپاه پاسداران بودند و این حادثه سخت و غمی بزرگ برای همه بود.

وی در خصوص حملات اخیر ترکیه به مواضعی در کشور سوریه نیز گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هرگونه اقدامی علیه جبهه مقاومت مخالف است،‌ البته به نظر نمی‌رسد این اقدامات به عنوان تحرکات علنی علیه جبهه مقاومت باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده آمریکا از مشاوران ایرانی اشاره کرد و گفت: هم اکنون نیز آمریکا مشاوران ایرانی دارد که از آن‌ها در داخل کشور به عنوان دانشمند یاد می‌شود.

رفتن آمریکا از منطقه خباثت‌ ها را بسیار کاهش می‌دهد

فدوی با اشاره به این که با رفتن خبیث‌های آمریکایی از منطقه بسیاری از خباثت ها کاسته می‌شود،‌ گفت: معنای انتقام سخت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی این است.

وی بیان کرد:‌ البته پس از این که آمریکا در برابر انتقام موشکی ایران جرات انجام هیچ کاری را نداشت،‌ میزان قدرت آن در میان کشورهای منطقه بسیار کاسته شد و برخی از مسئولان کشورهای منطقه سینه خیز به ایران آمدند و گفتند ما هر کاری که شما بگویید،‌ انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد:‌ باید پیرو رهبری بود و نظر خود را به ایشان ارجح نداد،‌ خیلی از افراد که موظف به انجام نظر رهبری هستند،‌ خودشان نظر می‌دهند،‌ همین مساله مشکل ساز است،‌ وقتی امام هست نظر ماموم چه معنایی دارد،‌ آن هم رهبری که به همه امور اشراف کامل دارد.

جانشین فرمانده سپاه گفت: اگر همه مسئولان وحدت کلمه داشته باشند،‌ عنایت الهی بسیار بیشتر می‌شود،‌ اما متاسفانه عده ای در مقابل نظر رهبری نظر می‌دهند و خجالت هم نمی‌کشند.

وی در خصوص سابقه حمله به مواضع آمریکا در خلیج فارس نیز گفت: نظر امام راحل(ره)‌ در خصوص حمله به مواضع آمریکا که قرار بود وارد خلیج فارس ‌شود به این تعبیر بود که اگر من بودم می‌زدم اما شما بروید خودتان جلسه بگیرید و هر تصمیم گرفتید عمل کنید.

وی ادامه داد: ما در یکی از نبردها کاروان آمریکایی‌ها را زدیم و این درحالی بود که آن‌ها با عنوان اسکورت نفت کش ‌ها در منطقه حاضر شده بودند اما در نهایت نفت کش ها را برای حفاظت از ناوهای خود جلو انداختند و این موضوع موجب فضاحت آمریکایی‌ها شد که قصد داشتند با استفاده از خبرنگاران و رسانه ها حضور خود را در خلیج فارس به نمایش بگذارند اما ماجرا به نفع ایران تمام و برای آنان آبرو ریزی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها