نمایشگاه صنایع دستی وکارآفرینی بانوان خمیر گشایش یافت

بندرعباس- ایرنا به‌مناسبت روز جهانی تالاب‌ها نمایشگاه صنایع دستی و کارآفرینی بانوان بندرخمیر با حضور دبیرکل سازمان ملی یونسکو ایران، فرماندار و جمعی از مسوولان محلی در کنار تالاب بین‌المللی خورخوران این شهر گشایش یافت.

فرماندار بندرخمیر روز چهارشنبه درحاشیه گشایش این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه دارای ۲۵ غرفه‌ است که انواع محصولات تولیدی بانوان شهر خمیر و روستاهای بخش مرکزی این شهرستان شامل صنایع دستی و موادغذایی محلی در آن عرضه شده است.
میرهاشم خواستار افزود: نمایشگاه محصولات تولیدی و کارآفرینی بانوان همزمان با چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و همچنین در راستای گرامیداشت روز جهانی تالاب‌ها برگزار شده‌است.
وی بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه موجب هم‌افزایی وافزایش انگیزش بانوان جهت کارآفرینی و حضور بیشتر آنان در رصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خواهدشد.
فرماندار بندرخمیر در ادامه یکی از اهداف دولت را اشتغال‌زایی وتوانمندسازی بانوان بویژه در حوزه صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد و گفت: دولت برای حمایت از این قشر تسهیلات بانکی با بهره‌کم پرداخت خواهدکرد.
خواستار در پایان یادآورشد: نمایشگاه صنایع دستی خمیر تا روز جمعه ۱۸ بهمن‌ماه در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر برای بازدید و خرید عموم مردم با قیمت مناسب دایر است.
دوم فوریه برابر با ۱۳ بهمن‌ماه روز جهانی تالاب‌ها نامگذاری شده است که در این راستا امسال همایش روز جهانی تالاب‌ها در شهرستان بندرخمیر به‌عنوان بزرگ‌ترین بندرتالابی جنوب ایران فردا پنجشنبه ۱۷ بهمن‌ماه با حضور مهمانان کشوری واستانی برگزارمی‌شود.
روز جهانی تالاب‌ها در دوم فوریه سال ۱۹۷۱ برابر با ۱۳بهمن سال ۱۳۴۹در شهر رامسر ایران در کنوانسیون رامسر به امضا رسید واین روز برای نخستین بار در سال ۱۹۹۷ جشن گرفته شد. 
سال گذشته نیز همایش بزرگ روز جهانی تالاب‌ها به‌صورت ملی با استقبال گسترده علاقه‌مندان در بندرخمیر برگزار شد. در این همایش چهره‌های شاخصی همچون رییس سازمان محیط زیست کشور، مدیر دفتر حفاظت از تالاب‌ها، استاندار هرمزگان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان در کنار دیگر مسوولان ملی، استانی، محلی و سمن‌های محیط زیستی دیده می‌شد.
بندرخمیر در کنار یکی از مهم‌ترین تالاب‌های کشور به نام تالاب خورِخوران با وسعتی حدود یکصد هزار هکتار قراردارد. این شهرستان با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری غرب هرمزگان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =