خانواده شهدا پرچمداران حریم ایثار و شهادت هستند

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری ابعاد آن مدیون ایثار و شهادت است و خانواده شهدا پرچمداران حریم ایثار و شهادت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاویانی راد روز چهارشنبه در حاشیه رونمایی از نمایشگاه تجسمی فجر در ایوان انتظار میدان حضرت ولیعصر (عج) تهران درباره برپایی این نمایشگاه به خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا گفت:‌ نمایشگاهی که شاهد آن هستید یکی از چهار نمایشگاهی است که در تهران در ایام دهه مبارک فجر برگزار می شود.

حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی 

معاون فرهنگی  بنیاد شهید افزود :‌هدف کلی نمایشگاه های ایثار برگرداندن و عطف توجه مردم به لحاظ تصویری به صحنه هایی است که شاید در طول سالیان گذشته بواسطه عوامل مختلف فراموش شده باشد و  خصوصا برای نسل جوان بسیار جذاب است که شاید بخش‌هایی از تاریخ ما یعنی دوران انقلاب اسلامی را به یاد نداشته باشند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید گفت:‌ در همین حال بنیاد تلاش کرده که حضور مردم را در عرصه های مختلف شکل گیری انقلاب اسلامی و دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی را پررنگ تر نماید و در این نمایشگاه به نوعی در آثار محدود در چارچوب عکس و پوستر مرتبط با دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این فضای عمومی که محل تردد مردم و در دسترس عموم است به معرض نمایش بگذارد و فضایی را فراهم کند که مردم دقایقی فارغ از هیاهوی زندگی به نکاتی توجه کنند که شاید زندگی روزمره این اجازه را به آنها ندهد.

استمرار نمایشگاه های ایثار 

کاویانی راد ادامه داد:‌ امید وار هستیم این کار با توسعه و تعمیق بهتر بتواند استمرار پیدا کند و زمینه سازی برای جلب تمرکز و توجه مردم به وقایع عظیم انقلاب اسلامی باشد تا آن ها را فراموش نکنند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید درباره حضور مردم و خانواده شهدا و جامعه ایثارگران در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن مدیون ایثار و شهادت است، ‌ خانواده شهدا پرچمداران حریم ایثار و شهادت و نماد فداکاری و هنر ایثار ورزیدن هستند. لذا آنها هم نسبت به پاسداشت خون فرزندانشان مسئولیت دارند و حضور آنها باعث دلگرمی و امید بخشی میان مردم است.

اثرات پدیده ایثار و شهادت در اجتماع 

کاویانی راد تاکید کرد:‌ پدیده ایثار و شهادت و کسانیکه مرتبط با این مقوله هستند دو اثر عمده و عمومی را از خود بر جای می گذارد. نقش اول این است که اجازه نمی دهد مردم از عملکرد گذشته خود در ایجاد انقلاب پشیمان شوند که دشمن سعی و تلاش خود را در این محور مستقر کرده و دوم اینکه مردم را نسبت به اقدامی که کردند، مردد و نگران نمی کند و اجازه نمی دهد،  دو لبه گاز انبر تردید و شک و همچنین از طرف دیگر نا امیدی و بدبینی میانشان بیاید و اساس و ریشه را که با خون شهدا به زمین نشاندند، تهدید کند.

«نمایشگاه تجسمی فجر» روز چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،  در رشته های نقاشی، عکس، پوستر، تصویرسازی با حضور حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ‌حمید صمیمی رییس بنیاد شهید تهران بزرگ،  مسئولان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و خانواده معظم شهدا و ایثارگران و هنرمندان در گالری ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر (عج) برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =