۱۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۴
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83662381
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

قانون‌گذاران برزیلی لایحه مقابله با کرونا را تصویب کردند

تهران_ایرنا_ مجلس نمایندگان برزیل لایحه‌ای با موضوع کنترل ویروس کرونا با هدف پیشگیری از شیوع این ویروس مرگبار در این کشور آمریکای لاتین به تصویب رساند.

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، به منظور حساسیت برانگیر بودن موضوع شیوع ویروس کرونا در جهان، بررسی این لایحه خیلی سریع در دستورکار قانونگذاران برزیلی قرار گرفت و موضوع این لایحه تنها محدود به تدابیر مرتبط با ویروس کرونا بوده است.

در همین حال کارمن زانوتو یکی از قانونگذاران به تدابیر احتمالی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از جمله قرنطینه افراد مبتلا  به این بیماری اشاره کرد.

وی عنوان کرد، شهروندان قرنطینه شده تحت درمان رایگان قرار گرفته و این حق را دارند که دائما از وضعیت درمانی خود مطلع باشند.

در لایحه مذکور همچنین بستن مرزها، بنادر، فرودگاه ها و تعلیق مجوزموقت ورود کالاهای ثبت نشده در آژانس ملی نظارت بر سلامت نیز ذکر شده است.

هنوز موردی تایید شده از ابتلا افراد به این ویروس در برزیل گزارش نشده است.

مجلس نمایندگان برزیل همچنین این مسئله را خاطر نشان کردند که لایحه مفصل‌تری با موضوع شیوع بیماری های واگیردار و نظارت بر سلامت، از هفته آینده تنظیم خواهد شد.

این در حالی است که گزارش شده دولت ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل به دلیل ترجیح دادن به موضوع "حالت فوق العاده" که اکنون در سراسر این کشور تعیین شده، نسبت به این لایحه روی خوش نشان نداده است.

این لایحه در حالی در برزیل تصویب شده است که مقام‌های بهداشت چین روز چهارشنبه اعلام کردند با ۶۵ مورد جدید مرگ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، شمار کشته‌شدگان در این کشور به ۴۹۰ نفر رسید. کمیسیون سلامت ملی چین در گزارشی در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که روز گذشته ۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باختند که همه این موارد در استان هوبی، مرکز شیوع این ویروس، بوده است.

بر این اساس، آمار کشته‌های ویروس کرونا در چین از ۴۲۶ نفر در روز گذشته به ۴۹۰ نفر تا بامداد امروز رسید. این گزارش همچنین افزود که در روز گذشته تا بامداد چهارشنبه ۳ هزار ۸۸۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا تایید شد که مجموعه مبتلایان در چین را به ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر می‌رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha