دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب آشنا می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: هم زمان با ایام الله دهه فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اردوهای دانش‌آموزی در استان ها برگزار می شود تا در قالب ابن اردوها دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند.

علی رمضانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: برگزاری اردوهای دانش آموزی در ۳۱ استان کشور با هدف معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه ریزی شده است.
وی تصریح کرد: در قالب این اردوهای کوتاه مدت، دانش آموزان با حضور در مقبره شهدا و دیدار با خانواده های شهدای دانش آموز با فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا می شوند و حتی گام مهمی برای ترویج این فرهنگ غنی برداشته می شود.
 مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به ۳۶ هزار دانش آموز شهید اشاره کرد و گفت: باید به گونه ای عمل کرد تا دانش آموزان شهید را به دیگر دانش آموزان که هیچ خاطره و یادی از دوران دفاع مقدس و انقلاب نداشته اند، معرفی شوند و از این طریق دانش آموزان نسل جدید نیز فرهنگ ایثار و شهادت را بهتر درک کنند.
رمضانی خاطرنشان کرد: معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل و یک سال عمر این انقلاب از دیگر برنامه های این اردوهای دانش آموزی است؛ چرا که به طور یقین دانش آموزان نسل جدید هیچ اطلاعی از این دستاوردها ندارند.
وی در ادامه یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه برای تروج فرهنگ ایثار و شهادت در ایام الله دهه فجر را یادواره ملی شهدای دانش آموز بیان کرد و گفت: طرح ملی یادواره های روشن یادواره شهدای دانش آموز روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه در ۴۰ هزار مدرسه سراسر کشور برگزار شود تا از این طریق یاد و خاطره شهدای دانش آموز گرامی داشته شود.
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: این طرح در قالب ۴۰ هزار یادواره، ۴۰ هزار شهید و ۴۰ هزار مدرسه برگزار شد و اجرای برنامه های ویژه حوزه شهید و شهادت و توسعه فرهنگ ایثار، یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است.
رمضانی در ادامه به ایجاد غرفه های یاوران انقلاب در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در تمام استان های کشور نیز اشاره کرد و افزود: مانور تشکیلاتی یاوران انقلاب با نام سردار قاسم سلیمانی با حضور ۵۰۰ هزار دانش آموز در ۷۳۲ منطقه در ۳۲ استان کشور در حال برگزاری است.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش همچنین به اجرای سرود دانش‌آموزان از تمام مدارس کشور در روز ۲۲  بهمن امسال تحت عنوان سرود ۱۳۵۷ نفری اشاره کرد و گفت: هم زمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن دانش آموزان در مناطق شهری این سرود دسته جمعی را اجرا می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =