امام راحل موجب رهایی ملت ایران از بردگی استکبار شد

شهرری - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: امام راحل موجب رهایی ملت ایران از بردگی، حاکمان فاسد طاغوتی و استکبار شد و با پیروزی انقلاب اسلامی برای ملت ایران عزت و اعتبار را به ارمغان آورد.

عبدالله مرتضوی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم طرح لاله‌های روشن به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب که در دبیرستان شاهد ندای فاطمه شهرری برگزار شد، اظهار داشت: بیان دستاوردهای انقلاب و مقایسه این ارزش ها در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای نسل امروز یک ضرورت است تا با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: نهادینه‌ کردن و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت یادگاری از دوران دفاع مقدس به شمار می رود که بازگو کردن و انتقال آن به دانش آموزان و نسل امروز برای حفظ ارزش های تاریخی و دینی اهمیت بسیاری دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران انتقال فرهنگ زندگی و سبک و سیاق شهیدان را امری مهم و ضروری دانست و افزود: زندگی، منش و سیره زندگی شهدا بهترین الگو برای نسل امروز کشور به شمار می‌رود تا با بهره‌گیری از آنها به موفقیت دست یابد.

این مسئول خاطر نشان کرد: زندگی اجتماعی، فرهنگی و روش درس خواندن شهیدان باید برای دانش آموزان نسل امروز تشریح و معرفی شود تا آنها با سبک زندگی شهیدان هم آشنا شوند.

مرتضوی با اشاره به اینکه فرهنگ زندگی شهدا موجب پیدا کردن راه اصلی برای نسل امروز است، اضافه کرد: آشنا کردن با سیره شهدا موجب شناخت مسیر و خودسازی دانش آموزان می شود

وی یادآور شد: در دوره طاغوت ملت ایران با موضوع کاپیتولاسیون در بردگی و اسارت به سر می‌بردند اما معمار کبیر انقلاب موجب روشنگری ملت ایران شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: شهدا از جان خود به عنوان ارزشمندترین داشته خود در راه حفظ انقلاب و اسلام فدا کردند.

در پایان این مراسم از خانواده شهیدان مصطفی محمد میرزایی، وحید زمانی نیا، صداقت حسینی، موسوی و علوی تجلیل و تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها