معاون و مدیران جدید وزارت امور خارجه منصوب شدند

تهران- ایرنا- با حکم وزیر امور خارجه، معاون حقوقی و امور بین المللی و تعدادی از مدیران جدید وزارت امور خارجه منصوب شدند.

به گزارش اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محسن بهاروند» با حکم وزیر امور خارجه به عنوان معاون امور حقوقی و بین‌المللی انتخاب شد.  

بهاروند تا پیش از این مسئولیت دستیار وزیر و مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه را برعهده داشت.  

همچنین «غلامحسین دهقانی» که مسئولیت معاونت حقوقی و امور بین‌المللی وزارت امور خارجه را برعهده داشت، با پیشنهاد وزیر امور خارجه و تائید رییس‌جمهور به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک انتخاب شد.  

«رضا نظرآهاری» مدیرکل دفتر هماهنگی‌های سیاسی دوجانبه و ابتکارات منطقه‌ای وزارت امور خارجه که سابقه سفارت ایران در توکیو را در کارنامه خود دارد، به عنوان دستیار وزیر و مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه منصوب شد.  

«پیمان سعادت» که تا پیش از این، مسئولیت سفارت ایران در بلژیک را عهده‌دار بوده است نیز به عنوان دستیار وزیر و مدیرکل اروپا وزارت امور خارجه منصوب شد.  

«مرضیه افخم» نیز پس از پایان ماموریت خود به عنوان سفیر ایران در مالزی،  جایگزین  «افسانه نادی‌پور» شد و از امروز به عنوان دستیار وزیر در امور حقوق شهروندی کار خود را در وزارت امور خارجه ادامه می‌دهد.  

نادی‌پور به تازگی مسئولیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک را عهده‌دار شده است.

تا پیش از این، «مرتضی مرادیان» سفیر ایران در دانمارک بود که با پایان دوران ماموریت، به تهران بازگشته است.  

«محمود بریمانی» هم مدیرکل دفتر هماهنگی روابط سیاسی دوجانبه و ابتکارهای منطقه‌ای وزارت امور خارجه عهده‌دار شد. بریمانی پیش از این، دستیار و مدیرکلی اروپای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =