سلیمانی: برای اسکواش برنامه بلند مدت داریم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون اسکواش گفت: فدراسیون اسکواش به همراه موسسه مهرسان در فکر برنامه‌های بلند مدت ۱۰ ساله هستند تا بتوانیم به پیشرفت اسکواش کشور کمک کنیم.

«مسعود سلیمانی» امروز چهارشنبه در نشست خبری اعزام تیم اسکواش زنان مهرسان به مسابقات اروپایی جوانان که ۲ اسفند در فرانسه برگزار می‌شود، افزود: در حالی که همه‌جانبه در فشار هستیم، تلاش داریم از این وضعیت خارج شویم که این کار به برنامه‌ریزی‌ نیاز دارد.

وی اظهار داشت: با کمک افراد خیرخواه و خرد جمعی این روزهای سخت تمام خواهد شد. کمک مجموعه مهرسان و «حسین رفیعیان» مدیرعامل موسسه هنری مهرسان قطعا باعث می‌شود که در این مسیر تنها نباشیم.

رییس فدراسیون اسکواش درباره حمایت وزارت ورزش، اظهار داشت: هیچ رشته‌ای به عنوان باشگاه در نیمه دوم سال به خصوص در حوزه زنان به رقابت‌های برون مرزی اعزام نشده‌ است. این موضوع در جلسه‌ای که مسوولان وزارت ورزش نیز حضور داشتند تشکیل شد و وقتی آنها برنامه‌ریزی تیم مهرسان را دیدند با این اعزام موافقت کردند.

«حسین رفیعیان» مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مهرسان در پاسخ به این سوال که آیا در رشته‌های دیگر به خصوص در رشته فوتسال سرمایه‌گزاری می‌کنید یا نه گفت: در حال مذاکره برای خرید یک تیم فوتسال در یکی از شهرستان‌های مرزی کشور هستیم. همچنین در بخش اسکواش مردان نیز در صورت حل مشکل سربازی بازیکنان، تیم‌داری می‌کنیم. جذب بازیکنان تیم ملی را در دستور کار داریم تا بتوانیم از ملی‌پوشان و فدراسیون حمایت کنیم.

وی افزود: موسسه فرهنگی مهرسان تلاش دارد در سال آینده یک نشریه‌ ورزشی که از ۱۰ رشته برتر ایران حمایت می‌کند را به صورت فیزیکی و دیجیتالی راه‌اندازی کند.

«فاطمه حیدری» سرمربی تیم مهرسان نیز در این نشست خبری گفت: بازیکنان این تیم از مرداد با تیم مهرسان قرارداد دارند و از مهر ماه نیز تمرینات خود را شروع کردیم. برای مسابقات فرانسه نیز سه بازیکن اعزامی اولین حضور خود را تجربه خواهند کرد. تیم وضعیت خوبی دارد و با قدرت در این مسابقات شرکت خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم به کمک موسسه مهرسان عضویت PSA بازیکنانمان را بگیریم و در مسابقات جهانی اسکواش شرکت کنیم.

«هانیه رفیعیان» از تهران، «ستایش پزشکی» از اراک و «نرگس سلطانی» از گرگان ۲۹ بهمن به مسابقات جوانان اروپا که در فرانسه برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند. این رقابت‌ها از ۲ اسفند شروع می‌شود.

وی افزود: برنامه‌ریزی کوتاه و بلند مدت کرده‌ایم که هدف بلند مدت تا پنج سال آینده و کوتاه مدت مربوط به رقابت‌های لیگ کشور است. مسابقات فرانسه سطح بالایی دارد و فکر می‌کنم نتایج خوبی هم کسب کنیم، چون ورزشکاران انگیزه زیادی دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =