اقدامات ارزشمندی در حوزه مسکن سیستان و بلوچستان در حال انجام است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقدامات ارزشمندی در حوزه مسکن این استان در بخش‌های مختلف همچون حاشیه نشینی، مسکن محرومین، بافت فرسوده و مسکن سیلزدگان در حال انجام است.

احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در مراسم آغاز طرح اقدام ملی مسکن در سیستان و بلوچستان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: بیش‌از ۵۳ هزار واحد مسکن در بخش‌های مختلف در دستور ساخت است که این امر باعث تحولی بزرگ در حوزه مسکن این استان خواهد شد.

وی در حوزه طرح اقدام ملی مسکن گفت: همچنین ۲۰ هزار و ۵۰۰ واحد سهم سیستان و بلوچستان از این طرح است که هفت هزار و ۵۰۰واحد آن در حوزه جنوب و بقیه در حوزه شمال این استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: ساخت مسکن در این استان فرصتی است که باید موجب فعالیت حوزه صنعت و تولید در این منطقه و رشد سرمایه‌گذاری شود.

وی ادامه داد: عمر ساختمان‌ها در کشور بویژه سیستان و بلوچستان پایین است لذا باید دقت لازم در ساخت واحدهای مسکونی انجام شود.

موهبتی با بیان اینکه باید فرهنگ کار و تلاش را در همه جا گسترش داد افزود: بستر کار در سیستان و بلوچستان مهیاست به شرط اینکه فرد تلاشگر و کار کننده‌ای در این استان وجود داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز گفت: مسکن یکی از نیازهای مهم جامعه بشری است که باید به آن پاسخ داد.

عطاالله اکبری ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن یکی از طرح‌های مهم دولت در حوزه تامین مسکن محسوب می‌شود که سهم سیستان و بلوچستان در حوزه شمال حدود ۱۳ هزار واحد با تقسیم مناطق مسکونی بالای ۱۰۰ هزار نفر و پایین ۱۰۰ هزار نفر است.

وی تصریح کرد: ۱۰۰ هکتار زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان اولین استانی است که سامانه نام‌نویسی طرح اقدام مسکن ملی در آن باز و کمتر از سه ساعت تکمیل ظرفیت شد.

وی بیان کرد: همچنین سیستان و بلوچستان نخستین استانی است که در آن طرح مسکن مهر به پایان رسید.

اکبری ادامه داد: در حوزه شمال سیستان و بلوچستان ۱۲ هزار و ۸۰۲ واحد مسکن مهر ساخته شده که ۱۲ هزار و ۳۳۸ مورد آن تحویل متقاضیان شده است.

وی اظهار داشت: ۳۴۸ هکتار به مسکن مهر سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که برای تکمیل ۱۲ هزار و ۳۳۸ واحد هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک پیگیر اعطای سند به این واحدها هستیم و این امر به سرعت انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =