۱۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 83661919
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ ایثار و شهادت موجب ماندگاری نظام اسلامی شده است

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه روانسر با بیان اینکه آنچه موجب ماندگاری اسلام و نظام اسلامی شده، فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار و شهادت است، گفت: جامعه امروز بیشتر از گذشته نیازمند این فرهنگ است.

ماموستا ملاسید محمد محمدی روز چهارشنبه در جشنواره شعر ایثار و مقاومت در روانسر با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت از اسلام ناب محمدی (ص) سرچشمه گرفته، افزود: آنچه جنگ هشت ساله دفاع مقدس را از سایر جنگ های دیگر متمایز کرده مقوله دفاع و مقاومت و وجود روح معنویت و باور و ایمان قلبی رزمندگان است.

امام جمعه روانسر اظهار کرد: به پشتوانه این معنویت معمار کبیر انقلاب اسلامی توانست در مقابل ظالمان و مستکبران بایستد و بر آنها پیروز شویم.

ماموستا محمدی ادامه داد: در جهانی که درگیر بحران ارزش ها است، ترویج ارزش‌های اسلامی و انسانی بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار باشد اضافه کرد: برای دستیابی به فرهنگ ایثار و شهادت وجود ایمان به خدا، معاد، جهان بینی توحیدی و بصیرت ضرورت دارد.

امام جمعه روانسر گفت: نقش آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت بسیار حساس و مهم است و در کتاب های درسی باید این موضوعات تدوین و تدریس شود.

ماموستا محمدی افزود: مخاطب شعر مقاومت همه آزادیخواهان سراسر جهان است چرا که پیام ایثار، مجاهدت، وطن دوستی و حق طلبی را تداعی می کند.

وی گفت: شعر مقاومت بیانگر تسلیم ناپذیری، استقلال، عدالت و آزادگی این ملت است .

جشنواره شعر ایثار و مقاومت د ر موضوعات ایثار، شهید و شهادت، مقاومت، جهاد و انقلاب اسلامی در رده های سنی نوجونان و بزرگسان برگزار شد.

۱۷ اثر از شاعران منطقه اورامانات به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و از صاحبان آثار برتر قدردانی شد.

این جشنواره از سوی سپاه ناحیه روانسر، ادره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی مرکز روانسر و  موسسه نماد فرهنگ زاگرس روانسر برگزار شد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.