یادواره شهدای دانش آموز دهدشت برگزار شد

یاسوج - ایرنا - همزمان با دهه مبارک فجر یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگیان شهرستان کهگیلویه روز چهارشنبه با حضور مسئولان و دانش آموزان در دبیرستان شاهد شهر دهدشت برگزار شد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه در این آیین اظهار داشت. شهدای دانش آموز با حضور خود در طول دوران دفاع مقدس درس خود را به درستی پس دادند و نیاز است دانش آموزان امروز نیز آرمانهای شهدا را پاس بدارند.

علیرضا اتابک بیان کرد: شهدای دانش‎آموز دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و جهاد را مقدم بر تحصیل دانسته و به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفتند و به سوی جبهه‌ها شتافتند و با نثار خون خود در مقابل دشمنان ایستادند.

اتابک تصریح کرد: دستاوردهای بدست آمده برای کشور مرهون فداکاری ها و جانفشانی های شهداست و امروز همه ما وظیفه داریم تا راه آن عزیزان را ادامه و آرمانها و وصایای آنها را در جامعه عملی کنیم.

رئیس آموزش و پرورش دهدشت نیز در این آیین افزود: پیام شهیدان آمادگی در برابر تهدیدات  دشمن، رشد و بالندگی کشور و توجه به درس و مدرسه است.

علی پورک پور گفت: اقتدار نظام اسلامی مرهون خون پاک شهداست.

وی افزود: برگزاری یادواره شهیدان مصداق زنده نگه داشتن راه شهدا و امام شهداست.

شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه ۴۱۷ شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب کرده که از این تعداد ۱۹ شهید فرهنگی و ۳۶ شهید دانش آموزی است.

تعداد دانش اموزان شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه  بیش از ۱۹ هزار دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها