قضاوت چهار داور المپیکی کشتی ایران در قهرمانی آسیا

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی گفت: چهار داور المپیکی (درجه S۱) کشورمان در رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند قضاوت می‌کنند.

«ناصر فروتن» امروز (چهارشنبه) در  گفت و گویی افزود: براساس قوانین اتحادیه جهانی کشتی، داوران المپیکی می‌بایست در رقابت‌های قاره‌ای بزرگسالان شرکت کنند که بر این اساس «محمد مصلایی‌پور» از یزد، «سعید عباسی» از قم، «نیما صادقی» از مازندران و «مهدی بشیری» از خوزستان ۴ داور درجه S۱ (المپیکی) کشورمان هستند که به مسابقات آسیایی هند اعزام می‌شوند.

وی اظهارداشت: البته داوران المپیکی برای کنترل باید در یکی از مسابقات جهانی اتحادیه جهانی نیز شرکت کنند، ضمن اینکه داورانی که در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان قضاوت کرده‌اند، برای آنکه شانس قضاوت در المپیک را داشته باشند باید در رقابت‌های گزینشی المپیک قاره‌ای و جهانی نیز حضور یابند.  

فروتن در مورد شانس المپیکی شدن داوران کشورمان تصریح کرد: امیدوار هستیم که داوران کشورمان قضاوت‌های خوبی را در مسابقات پیش‌رو داشته باشند و در نهایت کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی در این مورد بهترین تصمیم را اتخاذ می‌کند.

فروتن در پایان در مورد برخی مسائل داوری پیش آمده در رقابت‌های جام تختی خاطرنشان کرد: برخی از مربیان باید با قوانین داوری خصوصا شیوه نامه اتحادیه جهانی کشتی آشنایی کامل داشته باشند و برای این مورد بهتر است از حضور داوران بین‌المللی استان خود در تمرینات استفاده کنند. کمیسیون داوران تمامی قضاوت‌های داوران را زیر نظر دارد و اگر مشکلی نیز به وجود آید به آن رسیدگی خواهد کرد. در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام تختی نیز نمایندگان اتحادیه جهانی کشتی بعنوان داور بی‌طرف حضور داشتند و در صورت چلنج مربیان بازبینی فیلم کشتی‌ها با حضور آن ها انجام می‌شد و در نهایت نتیجه را اعلام می‌کردند.

پیکارهای کشتی انتخابی المپیک در قاره آسیا پیش از این قرار بود فروردین سال ۹۹ به میزبانی شهر «شی‌آن» چین برگزار شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و با اعلام اتحادیه جهانی کشتی، این رقابت‌ها در یکی از کشورهای کره‌جنوبی، قزاقستان و ازبکستان برگزار خواهد شد.

همچنین رقابت‌های کشتی انتخابی المپیک برای همه کشورهای جهان اردیبهشت سال ۹۹ در کشور بلغارستان برگزار خواهد شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =