بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

بوشهر- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: ۲۸ بازارچه صنایع دستی از اسفند ماه امسال تا پایان تعطیلات نوروز ۹۹ در این استان برپا می‌شود.

محمد حسین ارسطو زاده روز چهارشنبه در نشست بررسی برنامه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در نوروز افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته با فرمانداری ها، شهرداری‌ها و دهیاران این بازارچه‌ها در اماکن مناسب، پرتردد، سایت‌های گردشگری و محوطه‌های تاریخی برابر ضوابط بر پا می‌شود.

وی ادامه داد: همه ضوابط عرضه محصولات صنایع دستی در بازارچه‌ها به استانداری، شهرداران، فرمانداران و دهیاران ابلاغ شده‌است و محصولات ارائه شده در این بازارچه‌ها طبق ضوابط به تائید این اداره‌کل و معاونت صنایع دستی می‌رسد.

ارسطو زاده در باره احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در استان بوشهر اضافه کرد: یکی از بناهای بافت تاریخی شهر بوشهر واقع در گذر گردشگری رفیعی - رشیدی  به عنوان بازارچه دائمی و کارگاه آموزشی صنایع دستی مرمت و احیا می‌شود.

ارسطو زاده بیان کرد: در زمان حاضر کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع دستی در برخی از بناهای بافت‌های تاریخی استان بوشهر برپاست و این روند همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =