کیفیت هوای تهران پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون روی شاخص لحظه‌ای ۵۰ در شرایط پاک قرار گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۷۱ در شرایط قابل قبول قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۸ و منواکسید کربن با شاخص ۱۸ بوده است.

ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۱۳، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۰۸ و شهرداری (منطقه ۲۱) با شاخص ۸۷در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح تهران نشان می دهد.

ایستگاه‌های گلبرگ(منطقه ۸) با شاخص۳۵، اقدسیه(منطقه۱) با شاخص ۴۴ وستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۴۵ در همین مدت جز مناطق پاک تهران از لحاظ کیفیت هوا بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =