استقبال معلمان خراسان شمالی از طرح شاد بیش از میانگین کشور است

بجنورد- ایرنا- رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۹۰ درصد از ۱۴ هزار معلم استان وارد طرح شاد شده‌اند که این میزان از میانگین کشوری ( ۵۲ درصد) بیشتر است.

فرامرز صدقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باره علت وارد نشدن ۱۰ درصد از معلمان به برنامه شاد گفت: یکی از مهم ترین مشکلات در این زمینه، حساسیت ها در احراز هویت این همکاران است،  برخی از معلمان شماره خط تلفن همراه را تغییر داده اند و از این رو راستی آزمایی شماره خط آنان با تاخیر روبه رو است.  

وی در ادامه گفت: ۵۴ درصد از ۱۸۰ هزار دانش‌آموز و همچنین تمامی مدیران مدارس استان هم، برنامه شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) را نصب کرده و وارد کلاس‌های مجازی شده‌اند.  

صدقی اظهار داشت: یکی از علت هایی که دانش آموزان نتوانسته اند وارد برنامه شاد شوند، وارد نشدن معلمان به این برنامه است.  

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: البته دانش آموزان در مناطق روستایی و عشایری که از داشتن گوشی هوشمند محروم هستند، برای حضور در کلاس ها در فضای مجازی  مشکل دارند.

شبکه آموزشی دانش آموزی شاد، تنها راه ارتباط منسجم تر، میان دانش آموز و معلم است که در این طرح دانش آموزان سرکلاس حاضر شده و حضور و غیاب انجام می شود.  در این طرح، دانش آموز باید گوشی و یا یک سیستم اندروید داشته باشد که این امر، در روستاها و یا نقاط حاشیه شهرها، با مشکل روبه رو است.

دانش آموزان خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه تحصیل می کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =