۱۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83661245
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چین برای مهار کرونا، پهپادها را به پرواز درآورد

پکن- ایرنا- با افزایش شیوع ویروس کرونا در چین، این کشور استفاده از پهپادها به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس را اغاز کرد.

به گزارش ایرنا از چاینا سایتک؛ ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی چین در حال انتشار است که در آن نشان می‌دهد یک پلیس راهنمایی و رانندگی چین، از طریق پهپاد اطلاعات لازم جهت پیشگیری از این ویروس را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد و هشدارهای لازم را ارائه می‌ دهد.

مهم‌ترین پیام هایی که توسط پهپادها منتقل می شوند توصیه به ماندن مردم در داخل منازل و ماسک زدن است این نوع عملیات گشت‌زنی از ۳۰ ژانویه در چین آغاز شده است.

رادیو بین المللی چین هم گزارش کرده است در ویدیویی دیگر که در روستایی نزدیک شهر چنگ دو تولید شده است یک کادر روستایی ضمن نگاه کردن به ویدیوهایی که از طریق پهپاد ارسال می شود، از طریق بلندگو به افرادی که برای تفریح دور هم جمع شده اند، با فریاد می گوید: پهپهاد از شما فیلم گرفته است، هر چه سریع تر محل را ترک کنید.

این کادر همچنین به یک پسر که با تعجب سرش را برای تماشای پهپاد بالا گرفته بود، گفت: عزیزم نگاه نکن، به پدر و مادرت بگو صحنه را ترک کنند.

در گزارش ها آمده است که این ویدیو باعث خنده تعداد زیادی از کاربران شده و مورد توجه بسیار قرار گرفته است به گفته کاربران، این شیوه بسیار عالی است و تکنولوژی پیشرفته، زندگی را کارآمدتر می کند.

رسانه ها همچنین گزارش کردند، دولت چین مردم را برای پیشگیری از شیوع ویروس به ماندن در خانه دعوت کرده و فروشگاه ها، سینماها و رستوران های برخی مناطق بسته است.

ویروس کرونا که از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان واقع در استان هوبی چین شایع شد تا کنون ۲۴ هزار و ۴۲۶ تن را مبتلا کرده و ۴۹۳ تن را هم به کام مرگ فرستاده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha