حمایت جبهه اصلاح‌طلبان از فعالیت‌های انتخاباتی احزاب و داوطلبان استانی

تهران- ایرنا- شورای‌عالی سیاست‌­گذاری جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی با اعلام حمایت از حق قانونی احزاب اصلاح طلب برای رقابت حداقلی در رقابت‌های انتخابات مجلس یازدهم، اعلام داشت: از شوراهای اصلاح‌طلبان استان­ها تقاضا می­‌کنیم متناسب با واقعیات صحنه‌های رقابت، راسا و به شکل اقتضایی نسبت به معرفی نامزدها و کمک به حضور پررنگ مردم، نهایت سعی و تلاش خود را مبذول دارند.

در بیانیه شامگاه سه شنبه شورای‌عالی سیاست­‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، خطاب به مردم ایران آمده است: اکنون که در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم ضمن دعوت از عموم مردم عزیز جهت شرکت پر شور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نکاتی به استحضار می‌رسانیم.

این بیانیه ادامه داد: به همه آحاد ملت به ویژه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی توصیه می‌کنیم با مشارکت جدی و موثر در انتخابات دوم اسفند به مانند گذشته نسبت به استیفاء حق و وظیفه خود در شکل گیری مجدد مجلس شورای اسلامی و نا امید کردن بد خواهان از هیچ کوششی دریغ نکنند.

این شورا افزود: به باور ما صندوق رای به‌رغم کاستی‌های فرارو، تنها راه اصلاح امور کشور و تامین کننده استقلال، توسعه همه‌جانبه و رفع تهدیدات گوناگون علیه کشور و منافع و امنیت ملی است.

شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی به نمایندگی احزاب و سایر ظرفیت‌های این جریان ریشه‌دار انقلاب، از مدت‌ها قبل با صرف صدها ساعت نفر وقت کارشناسی، تشکیل ۳۳ نشست عمومی، تشکیل کارگروه‌­ها و تعیین راهبردها، سیاست‌­ها، شاخص‌­ها و فعال کردن ستاد مرکزی انتخابات، از همه توان و توشه خویش برای نقش‌آفرینی موثر و کارامد در این عرصه استفاده می­‌کند.

اصلاح‌طلبان در این بیانیه تاکید کردند: بر اساس نتایج کنونی برآمده از فرایند بررسی و رسیدگی به صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب حوزه‌های انتخابیه از سوی هیات‌های اجرایی، نظارت و شورای محترم نگهبان، متاسفانه عمده دبیران کل احزاب و چهره‌های نام‌آور ما در اکثر حوزه‌های انتخابیه به گونه ای ردصلاحیت شده‌اند که امکان حضور نامزدهای این جبهه بصورت کامل در سطح ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور فراهم نیست و امکان رقابت عادلانه برای جریان ریشه‌دار اصلاح طلب میسر نیست.

این بیانیه یادآور شد: در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلام شهر، شمیرانات و پردیس، عمده­ ظرفیت و فرصت حضور احزاب و شخصیت‌های نام آشنا از این جبهه گرفته شده است. با این شرایط هرگونه تصمیم احزاب عضو که امکان رقابت حداقلی در این حوزه برای آنان باقیمانده است مورد احترام بوده و حق قانونی آنهاست تا با نام و عنوان خود از نامزدهای مورد نظر خود حمایت کنند.

شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصریح کرد: در اجرای راهبرد مصوب مبنی بر معرفی نامزدهای واجد معیارهای مصوب شورای‌عالی در سایر نقاط کشور، از شوراهای اصلاح‌طلبان استان­ها تقاضای می­‌کنیم متناسب با واقعیات صحنه­‌های رقابت، راسا و بصورت اقتضایی نسبت به معرفی نامزدها و کمک به حضور پررنگ مردم در رویداد مهم انتخاباتی پیش رو نهایت سعی و تلاش خود را مبذول دارند.

این بیانیه یادآور شد: بدیهی است نامزدهای معرفی شده توسط شوراهای استانی مورد حمایت شورای‌عالی خواهند بود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =