استاندر ایلام: فرماندار هلیلان بعد از انتخابات معرفی می شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه فرماندار شهرستان تازه تاسیس هلیلان بعد از انتخابات معرفی می شود، گفت: تا آنزمان سرپرست برای این بخش معرفی و بعد از انتخابات و تعین چارت سازمانی فرماندار این منطقه نیز رسما اعلام می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی عصر سه شنبه در جریان دیدار معاون پارلمانی رییس جمهوری از منطقه هلیلان در آخرین برنامه سفر یکروزه به استان ایلام با بیان اینکه خواسته اصلی مردم هلیلان ارتقای این بخش به شهرستان بود، تاکید کرد: با تلاش های مستمر در این زمینه با همدلی همه نمایندگان، بزرگان، مدیران و مسوولان استان و پیگیری های مداوم و مجدانه در وزارت کشور و اعلام به دولت برای موافقت هیات دولت بعد از چند ماه ارتقای شهرستان هلیلان پیش از سفر رییس جمهوری به استان ایلام مورد تصویب دولت قرار گرفت.

وی یادآور شد: ارتقای بخش هلیلان به شهرستان باعث ایجاد تحرک بالایی در این منطقه خواهد شد و این ارتقا به تدریج باعث کاهش محرومیت ها در این شهرستان می شود.

وی افزود: برای رفع مشکل آب، برق، گاز و راه دسترسی در مناطق فاقد این زیرساخت ها کمیته محرمیت زدایی در همین منطقه تشکیل شد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: اعتبارات تخصیصی به هلیلان مناسب و مطلوب بوده که البته بیشتر نیز خواهد شد و در استان ایلام به خاطر هشت سال دفاع مقدس فرصت کار و زیرساخت نبود و هرچند بعد از جنگ کارهای ارزنده ای توسط دولت های پیشین انجام گرفت اما دولت تدبیر  و امید کارهای بسیار بزرگ و قابل توجهی برای توسعه  استان ایلام کرد و امسال بالای ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان ایلام سرمایه گذاری شد.

وی اضافه کرد: امروز با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور در استان ایلام ۲۵۱ طرح با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان افتتاح شد و همچنین برای پمپاژ آب از منابع سیل اعتبارات خوبی تخصیص داده شد و امسال تمام شود و پمپاژ داجیوند هم تا پایان سال تمام خواهد شد. 

استاتدار ایلام به خواسته مردم آسمان آباد برای ارتقای این منطقه هم اشاره کرد و گفت: تلاش ها برای ارتقای اسمان آباد از دهستان به بخش ادامه دارد هرچند مقدمات آن در حال انجام است و ارتقای این منطقه هم بعد طی شدن پروسه های آن انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =