۵ طرح تعاون روستایی آذربایجان‌غربی آماده بهره‌برداری است

ارومیه- ایرنا- مدیر تعاون روستایی آذربایجان‌غربی گفت: پنج طرح تعاون روستایی در شهرستان‌های ارومیه، سردشت، چالدران و میاندوآب با صرف ۱۸ میلیارد ریال هزینه آماده بهره‌برداری است.

شهریار حیدری روز سه‌شنبه در آیین جشن انقلاب و در جمع کارکنان سازمان تعاون روستایی استان، اظهار داشت: این طرح‌ها شامل مرکز معاینه فنی خودرو، اقامتگاه بوم‌گردی، رستوران سنتی و مرکز جمع‌آوری شیر است و با افتتاح آنها برای ۱۹ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

وی همچنین به اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی در استان اشاره کرد و افزود:  با هدف حمایت از توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی اجرای این طرح در روستاهای استان آغاز شده و  تعاون روستایی استان ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار را در این زمینه جذب کرده‌است.

حیدری بیان کرد: هفت طرح افتتاحی امسال در حوزه تعاون روستایی از محل اعتبارات طرح اشتغال روستایی اجرا شده‌است.

مدیر تعاون روستایی استان بیان کرد: ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبارات جذب شده طرح اشتغال پایدار روستایی برای واردات ۵۵۷ راس گاو دو منظوره نژاد سمینتال از کشور اتریش هزینه شد که در شرایط سخت تحریم اقتصادی ایران، حرکت بزرگی بود.

حیدری گفت: هدف از واردات این نژاد پر بازده را اصلاح نژاد گاوهای بومی و در نهایت افزایش بهره‌وری در تولید گوشت و شیر در استان عنوان کرد.

آذربایجان‌غربی دارای سه هزار آبادی است که اغلب شغل ساکنان آنها کشاورزی و دامداری می‌باشد؛ عمده‌ترین محصولات کشاورزی استان شامل سیب و چغندرقند و گوشت‌مرغ و ماهی و انواع دام‌های سبک و سنگین است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =