۹۰۹ پروژه در استان تهران همزمان با دهه فجر به بهره برداری می‌رسد

تهران- ایرنا- معاون عمرانی استاندار تهران گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۹۰۹ پروژه با اعتباری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در مجموعه شهرستان‌های استان تهران به بهره برداری می رسد.

محمد تقی زاده روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از چند طرح در شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه ها عمدتا دارای ردیف اعتبار ملی، استانی و شهری هستند و دستگاه‌های مختلف ازمحل منابع خود بخشی از پروژه ها را اجرا می کنند.

وی گفت: پروژه‌های بخش خصوصی که با حمایت دولت و یا تسهیلات بانکی به بهره برداری رسیدند به این لیست اضافه نشده و در صورت محاسبه رقم پروژه‌ها بیش از موارد یاد شده خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: در شهرستان پردیس بیش از ۴۰ پروژه فرهنگی، ورزشی و رفاهی با هزینه تخصیصی ۱۷۰۰ میلیارد تومان اجرا و  در دهه مبارک فجر به بهره برداری رسیده است.

تقی زاده گفت: اجرای پروژه‌های زیر بنایی، روبنایی و خدماتی شرایط اسکان را در فازهای جدید ۱۱، ۸،۹،۵  مسکن مهر پردیس برای ساکنان تسهیل می کند و در این راستا شرکت عمران در حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای خدمات رسانی به ساکنان هزینه کرده است.

وی ادامه داد: سیصد میلیارد تومان‌ پروژه‌های مختلف خدماتی، رفاهی و فرهنگی نیز درپردیس اجرایی و به بهره برداری رسیده است.

معاون عمرانی استاندار با تاکید بر اهمیت احداث بازارچه در محله ها، اظهار داشت: این بازارچه ها احتیاجات اولیه شهروندان را در شعاع دسترسی تامین می‌کنند.

تقی زاده گفت: عرضه مستقیم کالا و کاهش واسطه، عرضه کالاهای مصرفی با قیمت مناسب به مصرف کننده کارکرد و هدف اصلی احداث بازارچه‎ها در محلات هستند.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت شهرداری بر نحوه ارائه خدمات بازارچه‌های محلات، اظهار داشت:  شهرداری پردیس نظارت بر واگذاری غرفه های بازارچه را به منظور حذف واسطه ها و کنترل قیمت اقلام عرضه شده در دستور کار خود قرار بدهد تا کالاهای مصرفی با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

بازارچه تره بار بهارستان واقع در فاز ۳ با اعتبار ۸۰۰۰ میلیون ریال توسط توسط شهرداری پردیس ساخته شده است و ساخت ۵ بازارچه دیگر در نقاط مختلف شهر پردیس به منظور خدمات رسانی به شهروندان با هدف حذف واسطه و ارائه اجناس با قیمت مناسب در دست اقدام و اجرا است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =