ادامه پیشروی های ارتش سوریه در عملیات آزادسازی ادلب

تهران - ایرنا - ارتش سوریه روز سه شنبه در ادامه پیشروی های خود در چارچوب عملیات آزادسازی استان ادلب با وارد کردن خسارت های سنگین به گروه های تروریستی توانست ۴ روستا را در منطقه «ابوالضهور» در شرق ادلب و یک روستا را در مجاورت جاده بین المللی «حلب- لاذقیه» آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش این کشور با حرکت به سمت شهر راهبردی «سراقب» در شرق «ادلب» توانست روستای «النیرب» در مجاورت جاده بین المللی «حلب-لاذقیه» و ۴ روستای دیگر را در منطقه «ابوالضهور» در شرق «سراقب» را آزاد کند.

ارتش سوریه در عملیات امروز خود توانست با حمله به مراکز تجمع گروه های تروریستی، تجهیزات نظامی آنان را منهدم کند تا بیش از پیش به شهر سراقب به عنوان کلید بازپس گیری ادلب نزدیک شود.

نظامیان سوری در روزهای اخیر بسیاری از روستاهای اطراف شهر سراقب را آزاد کرده اند تا بدین ترتیب پیشروی به سمت ادلب - آخرین پایگاه تروریست های حاضر در سوریه- با تمام توان از محور شرق ادامه داشته باشد.

ارتش سوریه سه شنبه گذشته نیز توانست کنترل شهر راهبردی «معره النعمان» در حومه جنوبی ادلب را به دست بگیرد.

ارتش این کشور چهارشنبه هفته قبل هم با ورود به «خان‌طومان» در استان حلب این منطقه راهبردی را سرانجام از تروریست‌ها پس گرفت.

پیشروی سوریه در استان های ادلب و حلب در روزهای اخیر درحالی شدت گرفته که از روز نهم ژانویه (۱۹ دی ماه) با توافق میان «ولادیمیر پوتین»  رییس جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان»  همتای ترکیه‌ای وی در منطقه ادلب آتش بس اعلام شد؛ اما این آتش بس دو روز پس از اعلام با حملات تروریست‌ها نقض شد.

ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد که با توجه به آزادسازی بخش هایی از آن در ماه های گذشته سوریه بزودی می تواند کنترل کامل این استان را به دست بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =