تولید صنایع دستی با آموزش‌های مهارتی به روزرسانی شود

یزد- ایرنا- رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: ارائه آموزش‌های ویژه مهارت آموزی برای شاغلان کارگاه‌های صنایع دستی با هدف به روزرسانی امور، باید دستاوردهای هنری و صنعتی نظیر زیلو بافی و سفال بیشتر توجه شود.

محمدرضا سپهری روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: زیلو می‌تواند از شکل سنتی خارج و با ترکیبی که در آن ایجاد می‌شود زمینه جدیدی از مصرف در تولید انواع کادو و استفاده از کیف، کفش ، روکش صندلی خودرو و... کاربری پیدا کند.

وی ادامه داد: زیلو از نظر بهداشتی با فرش و موکت متفاوت است و استفاده‌کنندگان از آن احساس بهتری از نظر سلامت دارند.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی یادآور شد: باید سعی شود این هنر که از گذشته به یادگار مانده از طریق آموزش‌های مهارتی به علاقه مندان حفظ شود.

سپهری تصریح کرد : سفال و سرامیک هم این گونه است و رویکرد ما به عنوان شورای عالی مهارتی این است که با ارائه آموزش،  مشاوره‌ و پرداخت تسهیلات به صنایعی که جنبه صادرات و ارزآوری برای کشور دارند، آن را حفظ و حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با بازدید از کارگاه ها و آشنایی با مشکلات تلاش می‌شود تا شهر میبد و استان یزد در جذب گردشگران و نیز توریسم سلامت حمایت و همچنین به جوانانی که به تازگی وارد بازار کار شده اند کمک شود تا بهره‌وری بهتری از کار و فعالیت های خود داشته‌ باشند.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و همراهان از کارگاه‌های سفال شهرستان میبد نیز بازدید کردند.

میبد صنایع دستی متعددی نظیر سفال ، کاربافی ، موتابی ، زیلو و...دارد.

شهر میبد سال گذشته به دنبال بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی از کارگاه‌های زیلو بافی شهر جهانی زیلو نام گرفت.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =