۱۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83660775
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۸۴ درصد پرونده های قضائی فهرج به صلح وسازش ختم شد

کرمان - ایرنا- رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۸۴ درصد پرونده های قابل مصالحه شورای حل اختلاف شهرستان فهرج در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۸ به صلح و سازش منتهی شده است.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه  در بازدید از حوزه قضائی شهرستان فهرج گفت: در ۱۰ماهه  سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، آمار ورودی پرونده ها در حوزه قضائی فهرج ۹ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با تلاش کارکنان قضائی و اداری، نرخ رسیدگی به پرونده ها در دادگاه فهرج ۱۱۱ درصد است، اظهارداشت: این آمار بیانگر افزایش خروجی پرونده ها است که جای تقدیر دارد.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان عنوان کرد: ۷۹درصد اوراق قضائی در شهرستان فهرج به صورت الکترونیک ابلاغ می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در مدت ۱۰ ماه سال جاری ۶۱۳ پرونده به شوراهای حل اختلاف فهرج وارد شده است و در مقابل ۵۷۲ پرونده مختومه شده است. 

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد:در شرایط فعلی که کشور در یک جنگ اقتصادی تمام عیار با استکبار جهانی قرار دارد، ضروری است که مدیران و پرسنل دستگاه های مختلف دولتی استفاده بهینه و مدیریت منابع و تجهیزات اداری را بیش از پیش مد نظر قرار داده و همچون محیط خانواده و جامعه  صرفه جویی را در اولویت کار خود قرار دهند و از صرف هزینه های غیر ضرور و اسراف درمحیط ادارات به شدت بپرهیزند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان هشدار داد:طبق آمار، ایراد صدمه بدنی غیرعمدی براثر تصادفات رانندگی دومین اتهام پرتکرار در شهرستان فهرج است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha