برق خراسان رضوی هزار میلیارد ریال مطالبه معوق دارد

گناباد- ایرنا- معاون هماهنگی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: مشترکان این شرکت در مجموع هزار میلیارد ریال بابت خدمات به این شرکت بدهکارند.

محمد خدابنده روز سه شنبه در آیین بهره برداری از طرحهای برق رسانی گناباد وصول مطالبات معوقه را از دغدغه ها و مشکلات اصلی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی دانست افزود: این مساله موجب شده که با ۹۰ درصد اعتبارات و توان موجود  خدمات برق رسانی در سطح استان انجام شود و هم افزایی بیشتر بخشهای دولتی و خصوصی نسبت به سرعت بخشی پرداخت این بدهی ها ضروری است.

وی ادامه داد: مطالبات معوق شرکت برق خراسان رضوی موجب کاهش سهم اعتبارات تخصیصی می شود.

معاون هماهنگی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: برای کاهش اتفاقات در روند خدمات برق رسانی هزار و ۵۰۰ نقطه در استان خراسان رضوی به اتوماسیون مجهز می شوند و این مساله امکان نظارت، هدایت و کنترل بیشتر بر خدمات مربوطه را از درون ستاد مرکزی ادارات شهرستانی بر کل حوزه کاری شان فراهم می کند که مرحله نخست این طرح اسفندماه امسال با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.

خدابنده افزود: برای کاهش مخاطرات احتمالی و سهولت در خدمات رسانی به مردم و مشترکان در سطح استان خراسان رضوی هزار و ۱۰۰ کیلومتر تعویض و تبدیل سیم به کابل انجام شده است.

وی ادامه داد: در این راستا افزون بر چهار میلیارد ریال طی امسال برای سهولت بخشی تولید و انتقال برق در سطح این استان اختصاص یافت.

۲۵ طرح در بخشهای تولیدی، خدماتی ، اقتصادی، گازرسانی و برق رسانی با صرف مجموع اعتبار ۱۸۰ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال  روز سه شنبه و همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف واقع در جنوب استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

طی دهه فجر ۲۰۴ طرح در مجموع با هزینه هزار و ۴۰۲ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال در شهرستان‌های گناباد، بجستان و خواف در جنوب استان خراسان رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرستان‌های گناباد، بجستان و خواف با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در ۲۸۷ ، ۲۷۸ و ۲۶۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =