اورسجی: بدنبال ریاست فدراسیون جهانی کبدی هستم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کبدی گفت: در حال رایزنی برای کسب ریاست فدراسیون جهانی هستم و این امر تنها با ارتباطات گسترده، آموزش و اعزام مربیان و برگزاری کلاس‌های بین‌المللی تحقق می‌یابد.

«عباس اورسجی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در مدت چهار سال دوران ریاست خود در فدراسیون کبدی رایزنی‌های لازم را انجام می‌دهم تا به ریاست فدراسیون جهانی کبدی دست یابم. این امر تنها با اعزام و آموزش مربیان، برگزاری دوره‌های بین‌المللی و ارتباطاتی گسترده با مسوولان فدراسیون جهانی صورت می‌پذیرد.  

وی درخصوص لیگ برتر کبدی این فصل گفت: امسال یکی از بهترین لیگ‌ها برگزار شد و حتی حضور لژیونرها  و پخش بودن ملی‌پوشان در تمامی تیم‌ها رقابت را نزدیک، منظم و با کیفیت کرد و سطح فنی مسابقات لیگ برتر بالا رفت.

رییس فدراسوین کبدی افزود: تیم‌های جدیدی از کرمانشاه و خراسان به لیگ این فصل اضافه شدند و ما نیز با توجه به ضعیف بودن برخی از تیم‌ها بازیکنان حرفه‌ای را در همه تیم‌ها تقسیم کردیم تا با قدرت و انگیزه در مسابقات شرکت کنند و این امر به جذابیت لیگ می‌افزاید. در نتیجه لیگ منظم و با کیفیت بازیکنان تیم ملی را قوی‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات لیگ اردوهایی را برای تیم ملی کبدی ساحلی برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا برپا خواهد شد. همچنین مسابقات قهرمانی کشوری را پیش از آن برگزار می‌کنیم تا همه تیم‌های مدعی در مسابقات ساحلی بتواند شرکت کند. این رقابت‌ها به صورت باشگاهی و در دستجات آزاد برپا خواهد شد.

اورسجی یادآور شد: لیگ برتر امسال در بخش زنان نیز با نظم خاصی در تهران، مشهد، قزوین و ایلام برگزار شد و این امر به زنان ما کمک می‌کند تا در شرایط مسابقه قرار بگیرند و برای شرکت در رقابت‌های برون مرزی آماده باشند. علاوه بر آن حضور کمیته فنی در برگزاری مسابقات لیگ برتر زنان و مردان سبب شد تا بازیکنان با انگیزه بازی کنند.

اورسجی عنوان کرد: قرار بود که دختران جوان ما به مسابقات قهرمانی جهان در مالزی اعزام شوند اما فدراسیون جهانی کبدی برای حضور دختران در این مسابقات موافقت نکرد بنابراین تیم ملی بزرگسالان در مهر سال 99 راهی این رقابت‌ها خواهد شد. تیم ملی مردان نیز آبان‌ سال 99  در مسابقات قهرمانی جهان در دوبی شرکت می‌کند و امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اردوهای خوبی برگزار کنیم تا در این رقابت‌ها به مدال‌های خوشرنگی دست یابیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha